Sergi Darder: Araujo to świetny obrońca, ale takie zachowanie mu nie pomaga

Julia Cicha

14 lutego 2022, 11:14

Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Strzelec gola Sergi Darder oraz bramkarz Diego López skomentowali remis z Barceloną we wczorajszym spotkaniu. Nie zabrakło nawiązania do kontrowersyjnego zachowania Ronalda Araujo, który gestami sugerował, że Espanyol spadnie do Segunda División.

Sergi Darder

Wrażenia: Z upływem czasu docenimy to, co zrobiliśmy. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić po tym, jak pozbieraliśmy się po golu w 1’. Nasza reakcja była spektakularna, powinniśmy być dumni z tego, co zrobiliśmy, i ze wsparcia naszych kibiców.

Gol: Piłkarz Barçy będący za mną krzyknął „uwaga”, co zachęciło mnie do strzału. Piłka dotknęła Pedriego i nieco się podniosła. Jestem zadowolony, bo pozwoliło nam to zdobyć chociaż punkt, choć sprawiedliwe byłyby trzy.

Krytyka: Nawet jeśli wygramy pięć meczów, będą wątpliwości, gdy przegramy jedno spotkanie. W piłce żyje się z dnia na dzień. Pojawia się krytyka i jest sprawiedliwa, ale myślę, że kibice są zadowoleni. Pokazaliśmy jedność i wiarę w to, co robimy. Jeśli będzie tak dalej… Rywalizowaliśmy z Barçą, oby tak było w każdym meczu.

Araujo: Rok czy dwa lata temu grał w Segunda B. To wspaniały obrońca, ale takie rzeczy mu nie pomagają…

Diego López

- Zdobyliśmy punkt, ale mieliśmy trzy, więc czujemy niedosyt.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tak wielu doliczonych minut. Nie wiem, ile powinno ich być. Mecze trwają tyle, ile mówi sędzia. Trzeba być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej minuty.

- Byłem daleko od sytuacji z czerwonymi kartkami. Derby takie są, intensywne i gorące. Trzeba cieszyć się z tego, co pokazaliśmy kibicom. Szkoda wyniku, bo dobrze nam szło.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejna afera z dupy, pewnie takich epitetów i bluzgów w czasie meczu były dziesiątki, a to była odpowiedź na prowokacje ze strony kibiców.
« Powrót do wszystkich komentarzy