• 90' Luuk de Jong
  • Barcelona tylko zremisowała z Espanyolem 2:2, ratując punkt w ostatniej minucie doliczonego czasu
  • Bramki dla gości zdobyli Pedri i Luuk de Jong, z kolei dla Espanyolu trafili Darder i Raúl de Tomas
  • W pierwszej połowie urazu doznał Ronald Araujo, z kolei czerwone kartki obejrzeli Piqué i Melamed

Pokaz naprawdę dobrego futbolu i ważna wygrana z Atlético miały stanowić nowe otwarcie dla wzmocnionej w zimowym okienku transferowym Barcelony. Bardzo dobry debiut Adamy Traoré, kolejny świetny występ Gaviego i wreszcie cztery bramki zdobyte w jednym meczu - pierwszy raz w tym sezonie od zwycięstwa z Realem Sociedad w pierwszej kolejce. To wszystko nie tylko przywróciło optymizm wśród kibiców, ale przede wszystkim podniosłe morale w zespole. Xavi w derbach Barcelony nie zamierzał eksperymentować. Zawieszonego za czerwoną kartkę Daniego Alvesa zastąpił Dest, a poza tym skład pozostał taki sam jak w meczu z Atlético. Ponownie na ławce rezerwowych zasiedli zatem Dembélé i Aubameyang, a miejsce obok nich zajął także powracający po urazie Éric García. Kadra wyglądała już zatem całkiem solidnie.

Barcelona od pierwszej minuty ruszyła do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po akcji Adamy i nie najlepszym podaniu piłka ostatecznie trafiła do Alby, a ten dośrodkował doskonale i Pedri nie miał problemu, by pokonać Diego Lópeza! Espanyol odpowiedział uderzeniem De Tomàsa, ale na szczęście piłka minęła bramkę. Po gorącym początku gra trochę się uspokoiła i kolejnych emocji dostarczył dopiero Busquets, faulując Dardera po tym, jak ten odebrał mu piłkę. W 14. minucie po podaniu Araujo urwał się Adama, jednak uderzył fatalnie. Dziesięć minut później znów skrzydłowy Barçy uderzał, ale efekt był podobny. Na lewym skrzydle walczyli raz za razem Gavi i Aleix Vidal i sędzia musiał często używać gwizdka. Na szczęście kartki trzymał w kieszeni.

W 37. minucie świetnie przedostał się skrzydłem Gavi i dośrodkował wprost pod nogi Adamy, który uderzył z całej siły, ale wprost w Diego Lópeza. Chwilę później głową strzelał Ferran Torres, jednak nie trafił w bramkę. Kiedy Barça kontrolowała spotkanie, dość nieoczekiwanie Espanyol wyrównał. Zza pola karnego świetnie uderzył Darder, a piłka wylądowała w siatce. Goście od razu ruszyli znów prawym skrzydłem i kolejne dośrodkowanie Adamy tym razem dotarło do Ferrana Torresa, ale ten znów nie trafił. W doliczonym czasie oglądaliśmy jeszcze jedną ładną akcję Traoré zakończoną dobrym dośrodkowaniem - znów bez efektu w postaci bramki. Tym samym po pierwszych 45 minutach mieliśmy remis.

W przerwie boisko opuścił Araujo, który doznał urazu. Jego miejsce zajął Éric García. Tymczasem pierwszą akcję ofensywną w drugiej połowie przeprowadził nie kto inny, tylko Adama, przy czym efekt dośrodkowania znów był dalece niezadowalający. W 56. minucie Barça znów zaatakowała prawym skrzydłem, ale z akcji nic by nie wynikło, gdyby piłki nie przejął Gavi, a następnie umieścił piłkę w siatce. Niestety po interwencji VAR sędzia trafienie anulował - spalony Frenkiego de Jonga. Chwilę później Holender opuścił boisko, a jego miejsce zajął Aubameyang. Tymczasem fatalny błąd w 65. minucie popełnił Éric García, a De Tomas nie zmarnował nieoczekiwanej szansy i to Espanyol wyszedł na prowadzenie.

Na ostatnie 20 minut na boisku zameldowali się Nico oraz Dembélé, zmieniając Albę i Gaviego. Xavi postawił zatem wszystko na jedną kartę. Gra się bardzo zaostrzyła i było sporo przerw. W 85. minucie oglądaliśmy kolejną akcję indywidualną Adamy i dośrodkowanie bez finalizacji. A czas uciekał i coraz trudniej było wierzyć, że uda się zdobyć choćby punkt. W ostatnich minutach na boisku pojawił się jeszcze Luuk de Jong i było jasne, że Barcelona będzie grać już bardzo prosty futbol. Tymczasem po czerwonej kartce w końcówce za wymianę „uprzejmości” obejrzeli Piqué i Melamed, niejako wypełniając oczekiwania wobec derbowej rywalizacji. Chwilę później Adama posłał kolejne dośrodkowanie w pole karne, a tam tym razem znalazł się Luuk de Jong i znakomitym strzałem dał wyrównanie. Sędzia nie pozwolił już powalczyć gościom o zwycięstwo i Barcelona musiała zadowolić się punktem, który z pewnością nie satysfakcjonował również gospodarzy.

Po dobrej pierwszej połowie wynik końcowy mimo wszystko pozostaje pewnym rozczarowaniem. Podopieczni Xaviego zaprezentowali sporo dobrego futbolu, ale indywidualny błąd Érica Garcíi i chaotyczne ostatnie pół godziny to już zdecydowanie nie jest to, co chcielibyśmy oglądać. Oby Ronald Araujo wrócił już na mecz z Napoli w Lidze Europy.

RCD Espanyol: Diego López, Aleix Vidal (min. 89, Calero), Cabrera, Sergi Gómez, Pedrosa, Bare (min. 62, Morlanes (min. 70, Fran Merida)), Herrera, Darder, Vilhena (min. 61, Melamed), Puado, De Tomas.

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Piqué (min. 46, Éric García), Araujo, Jordi Alba (min. 72, Dembélé), Busquets, Pedri (min. 89, Luuk de Jong), Frenkie de Jong (min. 62, Aubameyang), Gavi (min. 72, Nico), Ferran Torres, Adama Traoré.

Cieszę się, że Dembele nie ma. :)

Dzięki Bogu Dembele na ławce

A niech Xavi eksperymentuje z ustawieniem. Niech szuka. A prawda jest taka, że zawsze będziecie krytykować co by nie zrobił. Xavi dobrze czyta grę, gdyby nie kontuzja Araujo wyglądałoby to inaczej. Wprowadził luka i gol. Garcia dał ciała. Niech xavi wyciąga wnioski. Ferran na 9 padaka? Niech go trener testuje. Ja w niego wierze. Derby z Espanyolem zawsze są ciężkie. A mecz z AM kosztował ich wiele sił. Czy jest obecnie lepszy zawodnik w środku pola od busiego? Nie. Stad xavi go wystawia. Licze ze zrobimy udane transfery i kadra nabierze jakości w każdej formacji. Póki co gramy tym co mamy.

Dembele przez 4 lata swojej gry nie pokazał tyle zaangażowania i umiejętności co Traore w tych 2 meczach . Garcia aahhhhh szkoda ze Umtiti ( gdyby nie szamany )jest do odstrzału , bo Garcija to może mu tylko buty czyścić. Jak się nie poprawi to będzie na sprzedaż , potrzebny jest Barcie topowy stoper , i to na już,

kto jak nie on. Ale jak dla mnie zawodnikiem meczu naszej drużyny Adama.

@Naturopata nieprawda, wykonał ogromna prace w meczu z Alteti

Traore miał dzis tyle dobrych dośrodkowań, ze Luuk, strzeliłby z nich 3 gole, gdyby grał od początku :)

Traore wykupić za wszelką cenę- musi zostać. Ferrana puszczać na razie z ławki i nie na 9.

Co wy chcecie od xavigo wara od niego jak z atletico wygrali było wszystko ok a dziś już wam nie pasuje nie którzy z was to kretyni na dobre i na złe się jest kibicem

Optymalny skład, chociaż zobaczyłbym chętnie Aube w 1. składzie

Fakty są takie, że Traore to nasz obecnie najlepszy piłkarz, a Luuk - jakkolwiek by to nie brzmiało - nasz zdecydowanie najlepszy napastnik. I powinien grać w podstawowym składzie.

Auba nie grał ponad 2 miesiące.
niech wchodzi pomału - duzo meczy przed nami.

A jego potrzebujemy zdrowego. Jak złapie rytm to moze nam dać te 10 bramek jeszcze.

Garcia po raz kolejny dał przykład tego że nie nadaje się do zespołu z topu ... po prostu psycha siada. Adama naprawde przekonuje i śmichy chichy na temat jego muskulatury po mału powinny odchodzićdo lamusa bo on naprawde fajna piłke gra. Luuuk. ten Pan po prostu jest pewnym symbolem. w Erze gdy Barcelona jest na dnie już chyba 2 raz nam tyłek ratuje. Mam nadzieje że te wszystkie śmichy chichy na jego temat ustaną bo na ten moment to ON ZATRZYMAŁ BEKĘ ESPANYOLU na nasz temat jaką by mieli gdyby to wygrali. Pedri na plus Gavi super. Arauyo nigdy nie powinien był schodzić - z kontuzją by sięlepiej zachował niż parodysta Eric. Ferran i jego brak liczb mnie nie boli. Chłop się wcześniej czy później odnajdzie ... widać że ma ciąg.

Ktoś coś mówił kiedyś że Adama buuuu bo nie ma liczb? Dwa mecze dwie asysty?

Pisalem luuk za późno wszedl za beznadziejnego Ferrana, Adama najlepszy na boisku.

Gavi jest jak spartanin z 300 xD

@JarekS masz racje, ale on uratował to spotkanie na społke z Lukiem. Nie jest idealny ale to dopiero drugi mecz. Wiedzieliśmy kogo kupujemy, tych na których nas stać i którzy moga wnieść jak najwiecej za jak najmnie$. Wstrzymaj sie jeszcze kilka meczów i życzmy wszystkim powodzenia!

@OsamaDembele Proszę cię nie zaczynaj jak przed meczem z Atletico

Halo halo
A gdzie są te wszystkie Pany które wieszały psy na Traore? ????

Nieważne jak ważne 3 punkty

W listopadzie wszyscy mowili ze to sezon na przebudowe, żeby po prostu walczyć o TOP4. Tego sie trzymajmy, bo wiadomo coraz lepiej to wyglada ale troche chłodnej głowy w tym wszystkim ;)

Wynik nie najlepszy ale mecz Mi się przyjemnie oglądało. Na wielki plus Gavi i Traore.

Po tym meczu z Atletico obawiałem się że następny już nie będzie taki dobry ale się myliłem bo Barcelona w moim odczuciu zagrała naprawdę dobry mecz tylko wynik się nie zgadza błędy indywidualne zaważyły na wyniku . Problemy się zaczeły kiedy Araujo musiał zejśc z boiska bo ( cóż za zaskoczenie doznał kontuzji ) wchodzi ten chłopczyk Ericzek Garcia i robi dramatyczny błąd po którym tracimy bramkę i musimy gonić mimo że graliśmy naprawdę dobrze mecz mieliśmy pod kontrolą byłem pewny że zaraz strzelimy na 2-1 no i strzeliliśmy tyle że był spalony no i później dalej to dobrze wyglądało atakowaliśmy aż tu nagle jedna piłka za plecy obróńców albo gościa co udaje że jest obrońcą a tak naprawdę to defensywny pomocnik i brama przegrywamy . Dobrze że udało się wyszarpać ten remis bo na porażkę nie zasłużyliśmy bohaterem napewno Adama który znowu wyglądał świetnie i Luk De Jong który pokazał że warto mieć takiego napastnika na ostatnie 5 , 10 min kiedy trzeba dośrodkowywać a gra głową to właściwie jedyny jego atut który świetnie wykorzystał . Ogólnie mecz jak najbardziej na plus tylko wynik nie taki ...

Mimo wymęczonego remisu można powiedzieć jedno, pompowany po meczu z Atletico balon pękł od razu na pierwszej przeszkodzie. Nikt nas nie zatrzyma i brednie o szansach na mistrza... dobre sobie.

KUMAN WIEDZIAŁ CO ROBI

Garcia dzisiaj najlepszym zawodnikiem Espanyolu i to nie pierwszy raz tyle nam daje, nie rozumiem czemu nadal dostaje szanse. Xavi dzisiaj też nie pomógł, jak można było zostawić nic grającego Busiego a zmienić najlepszego na boisku Gaviego

Na miejscu Garcii sam bym poprosił o zejście z boiska

Myślę że dembele by wyjebał za stadion

Jordi, gdzieś Ty to uciekł zamiast ciągnąć na bramkę?

@sokot na co - powołony na mecz jest :) w któryms dostanie 5-10 min i tyle.
graja lepsi od niego i tyle.

Moze Xavi-emu wskoczyć pod stół tylko z radości jak chce

@OsamaDembele piękny troll, wspaniały wpis nie zapomnę go nigdy.

Garcia dziś to kryminał. Tak naprawdę to żadnej dobrej interwencji. Gość chyba jest w szoku że gra w Barcelonie. Adama mega pozytyw. Mam nadzieję że zostanie z nami na dłużej.

Jedną zmiana Xavi narobił sobie problemów. Zamiast zdjąć Ferrara i wpuścić Aube to zdjął Frankiego. Można mówić co się chce ale dziś dużo dawał w środku pola. Dawal spokoj i dominację w środku a po zdjęciu Frankiego powstał chaos i kopanina. Erik kryminał za bramkę. Ktoś pisał że Luuk powinien wcześniej wejść bo są wrzutki. Brawo dla tego Pana chyba cię Xavi usłyszał.

Zastanawiam się ile jeszcze musi spieprzyć Eric żeby przestał grać. Gość praktycznie w defensywie nie istnieje, każdy pojedynek przegrany, a co drugi mecz jak gra to popełnia motorkiem błędy. Może czas dać szansę Umtitiemu cholera chyba gorzej nie będzie. Xavi dzisiaj się nie popisał że zmianami, nie rozumiem dlaczego słaby Busi jest dalej podstawowym zawodnikoem

Wow.... dawno nie widziałem tak beznadziejnie głupiego zachowania obrońcy. To już nawet nie jest błąd, to po prostu kretynizm w najwyższej postaci - w Ekstraklasie takich błędów nie popełniają.

Ten ferran jest tak przereklamowany mimo braku renomy ze makabra

Sergio "niech pomyślę chwilę" Busquets.

Piękne to ujecie Gaviego i Pedriego przybijajadych piatki po golu ;)

Dembele przyspawany do ławy ... nieźle XD. Agent pewnie już pisma śle do związków ;)

Garcia popada w spiralę Coutinho, a nie przyszedł z bagażem 120 mln. Może i dobry gość, ale taki brak zaufania do siebie, niepewność, że powinien pożyczyć szamana od Umtitiego, tylko stosować na głowę nie na nogi.

Znowu Xavi kolegę na boisku zostawił zamiast go na ławkę wyjebać.

@Fetta a czym ci F.deJong zawinił? Czy Dembele który wszedł w 78 mimicie. Nie mówię już o Descie który solidnie w defensywie zagra. Słabo to dziś grał Busi , Pedri I Torres. O Garcii to już nie ma co mówić, po kolejnym takim meczu powinniśmy o nim zapomnieć, niech na ławkę resztę sezonu przesiedzi. Zdecydowanie wolę Umtitiemu dać szansę, jeśli nawet jej nie wykorzysta to gorzej niż Garcia nie zagra

Już chyba każdy wie dlaczego u Guardioli grał rzadko....

Garcia …zostaje w lini z kolegami jest spalony 3 metrowy .. jednak się cofnął z napastnikiem … to się z nim cofa do końca i walczy bark w bark … a on łamie linie 3 metrowa ! Cofa się z napastnikiem i nagle zatrzymuje ! Piłka za plecy i finito.To jest amatorka 1 klasa !! Masakra

Garcia do odstrzału. Ja rozumiem, że młody, że musi się nauczyć, itd. Ale dzisiejszy mecz to kryminał, jakiego naprawdę dawno nie widziałem w piłce na tym poziomie. Sytuacją z 2-1 pokazał, że nie nadaje się do gry w Barcelonie i mam nadzieję, że już nigdy u nas nie zagra. Jasne - być może jeszcze okaże się niezły, ale po tym, co dziś zobaczyłem absolutnie w to nie wierzę.

Nie czaję też do końca hejtu na Busquetsa w kontekście tak słabego meczu innych piłkarzy. Mam wrażenie, że ludzi już z rozpędu go hejtują, podczas gdy stary poczciwy Sergio dalej jest bardzo istotnym elementem układanki.

Luuk de Jong super, naprawdę go szanuję za to, jak się stara i daje z siebie maxa.

@FCBurnley Nadzieję raczej w nim pokładamy więc beznadziejny to kiepskie okreslenie. Mi tam się podoba jak drużyna się zmienia pod wodzą Xaviego, gramy zupełnie inny futbol niz za Koemana. A dzisiaj po prostu brakło szczęścia.

Ciekawe jakby luuk grał dłużej, czy nie wsadziłby którejś od traore?

Jak trwoga to do boga

Powinni za ta bramkę zjebac Garcie jak psa, bez skrupół bo tak sie nie gra na takim poziomie

@PJ777 słusznie, po ciul go uderzył w.plecy ?

Ja pierdziele, Garcia to nie powinien w ogóle wejść na boisko do końca sezonu po takim występie, ten facet jest kompletnym dramatem.

Abumeyang za ferrana

@el_tanque włącz mecz

Po trzy punkty !! VeB !!!

@pepulinho my Polacy mamy taką narodową przypadłość, że jesteśmy najlepsi, w krytykowaniu i teoretyzowaniu. A ilu to na tej stronie jest światowych analityków, a taki Laporta zatrudnia jakiegoś Xaviego...

@MrCental czy ja wiem z tym 1v1. Fakt że rywale jak dotąd dla niego nie byli przesadnie wymagający, ale zarówno dziś, jak i z Atletico dobrze sobie radził w pojedynkach i dośrodkowywał

Traore robi robotę, Ferran powinien byc szybko zmieniony,bo nicnie wnosił,Busi ławka jednak. Jest nadzieja w młodych. Bedzie dobrze.

Xavi zamiast promować hiszpańskich grajków niech zacznie skład dobierać zgodnie z logiką, zamiast Gaviego na lewym skrzydle powinien grać Dembele. A na ławce siedziało dwóch napastników ( Aubameyang i Luuk) w zamian na szpicy biegał bezproduktywny Ferran...Gavi musi grać w środku i niestety któregoś z dwójki Busquets, FDJ trzeba na ławkę posadzić.

@Sebolinho a Torres do reprezentacji pewnie po znajomości wskoczył co? Chlopak ma 22 lata, środek to nie jego pozycja, a 12 goli w 22 meczach w reprze pewnie przypadkowo wpadło.. Jak nie masz pojęcia o pilce to nie pisz bzdur. Sciagnij sobie mecze Torresa i pooglądaj.