Vicente Moreno: Widzę w spojrzeniu Raúla de Tomasa, że ma rachunki do wyrównania

Julia Cicha

12 lutego 2022, 16:30

Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Espanyolu Vicente Moreno wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszymi derbami i zaznaczył, że ten mecz może pomóc jego drużynie przełamać złą passę.

Wygrać derby: Bez wątpienia to wyjątkowe dla wszystkich spotkanie. Naszym obowiązkiem jest dobra gra, danie z siebie wszystkiego i uszczęśliwienie kibiców. To antidotum na każdy problem. Damy z siebie 100%, wygrana nam się przyda i może wiele nam dać.

Plan: Pierwszy mecz nie ma nic wspólnego z drugim. Postaramy się zastosować taktykę, która da nam szansę na wygraną. W pierwszej rundzie, biorąc pod uwagę taktykę i moment sezonu, zasłużyliśmy na wygraną. Nie mam w zwyczaju śledzić deklaracji innych ludzi. Każdy ma swoją opinię. Statystyki nie są dla nas korzystne, ale w głowie mamy tylko ich odmianę. Nie martwię się. Sędzia na pewno będzie chciał dobrze pracować i na pewno tak będzie.

Zmiana: Codziennie zdarzają się zmiany, trzeba być elastycznym. Żaden mecz nie jest identyczny jak drugi. W tym tygodniu widać, że derby są wyjątkowe.

Samopoczucie: Mam się dobrze. Trzeba zostawić piłkarzy w spokoju i ich wspierać. Mamy szansę na wygraną, na resztę nie zwracamy uwagi.

Raúl de Tomas: Nie narzekamy na kontuzje, ale kiedy wszyscy są dostępni, jesteśmy lepszą drużyną, a ja mam większe szanse na trafienie ze składem. Raúl strzela najwięcej goli, chciał trafić do siatki w poprzednim meczu z Barceloną, zagrał wtedy bardzo dobrze. Widzę w jego spojrzeniu, że jutro wyrówna rachunki.

David López: Nie zagra, tak samo jak Oscar Gil i Calero. Odzyskaliśmy Keidiego, mamy też Yangela.

Sędziowie: Ostatnio włączyłem wiadomości, Iturralde mówił o karnym w Bilbao. Mówił, że to nie był karny, ale potem dodał, że przeciwko Betisowi odgwizdano nam jedenastkę, która była bardziej wątpliwa. To świetna odpowiedź, ponieważ nie wiem, kiedy powinien być karny, a kiedy nie. Coraz mniej rozumiem z piłki nożnej. Jeśli w Bilbao nie powinno być karnego, a w meczu z Betisem tym bardziej, ale go odgwizdano… Jestem przekonany, że jutro zmienimy statystyki.

Gra: Kiedy planuję mecz, muszę brać pod uwagę przeciwnika. Musimy postarać się wypracować scenariusz, w którym damy radę wygrać.

Wychowankowie: Zawsze ważne jest, by ich mieć. Jutro wystawimy skład, który uznamy za najlepszy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Życzę nam manity drodzy Cules. Piątka wpakowana w derbach była by piękna !

My znamy to spojrzenie, nasi je mają/mieli w Lm po kaDym odpadnięciu. Legenda głosi że mieliśmy też wyciągać wnioski, ale wiecie jak to z tymi legendami ;)

O, to będzie czerwo:)

Vincent, jak ty masz takie zdolności że widzisz to co ktoś inny wyraża wzrokiem to powinieneś kształcić się na okulistę...
Może byłby z ciebie lepszy pożytek bo trenerka wychodzi ci tak sobie.

A ja widzę w spojrzeniu Adamy Traore, że ma rachunki do wyrównania z RDT!