Sport: Memphis Depay podejmie decyzję o swojej przyszłości po sezonie

Julia Cicha

11 lutego 2022, 21:30

Sport

39 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay trafił do Barcelony latem i zanotował bardzo udany początek sezonu. Później jednak jego forma zaczęła spadać, a sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że zaczęto spekulować na temat jego sprzedaży.

Holender odrzucił w 2021 roku korzystne oferty i postawił na Barçę, która potrzebowała strzelca goli po odejściu Leo Messiego. Na początku rzeczywiście zdobywał sporo bramek i wciąż pozostaje najlepszym strzelcem zespołu. Jego forma w ostatnich miesiącach pozostawiała już jednak wiele do życzenia, a do tego trzeba dodać kontuzję, która na dłużej wykluczyła go z gry. W styczniu Katalończycy sprowadzili aż trzech ofensywnych graczy – Ferrana Torresa, Adamę Traoré i Pierre’a-Emericka Aubameyanga, co komplikuje jego pozycję w kadrze. Memphis sam otrzymał w minionym miesiącu kilka ofert z innych klubów, ale według Sportu postanowił zostać przynajmniej do końca sezonu. Do czerwca nie podejmie żadnej konkretnej decyzji w tym temacie.

Depay chce się przekonać, jak będzie wyglądała jego nowa rola w Barcelonie i jakie miejsce w hierarchii zajmie. Zdaniem mediów już w poniedziałek napastnik powinien dołączyć do treningów z kolegami i powinien zostać powołany na spotkanie z Napoli w Lidze Europy. Będzie czekał na swoją szansę, a jeśli okaże się, że jest ich za mało, zawsze może odejść latem. Chętnych nie będzie brakować, ale Barça nie zarobi na nim zbyt wiele.

Kolejnym piłkarzem, którego przyszłość jest niepewna, jest Sergi Roberto. Z dnia na dzień dzienniki publikują sprzeczne ze sobą informacje na jego temat. Dzisiaj Sport zapewnia, że negocjacje z wychowankiem wydłużają się, ale kluczowa ma okazać się postawa Xaviego Hernándeza, który chce zatrzymać go w klubie. To trener doradził zawodnikowi operację po odniesieniu przez niego kontuzji. Od razu po zatrudnieniu przez Barçę Xavi miał poprosić o przedłużenie umowy z Roberto, co może okazać się decydujące. Na razie rozmowy trwają bez pośpiechu, a Sergi może wrócić do gry najwcześniej w kwietniu. Według szkoleniowca wychowanek może mu się przydać ze względu na jego wszechstronność i rozumienie gry. Tymczasem interesują się nim też ekipy z Anglii i Włoch.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Depay na koniec roku to był zajechany fizycznie, w Lyonie reprezentacji oraz u nas grał wszystko i wyglądało jakby mu akumulatory siadały z każdym kolejnym meczem. Wolę postawić na niego niż Dembele. Poza tym za to że przyszedł do nas za darmo za dużo gorsze pieniądze niż by dostał gdzie indziej należy mu się trochę szacunku.

@Czarny_ck Fakt. Trzeba dać mu szansę a po sezonie się zobaczy.
« Powrót do wszystkich komentarzy