Trener Traoré na etapie prebenjamin: "Musiałem prosić go, by przestał robić pompki"

Julia Cicha

7 lutego 2022, 21:30

Marca

23 komentarze

Fot. Getty Images

Adama Traoré zanotował bardzo udany ponowny debiut w Barcelonie. Na konferencji prasowej chwalił go Xavi Hernández, a w rozmowie z Marcą Jordi Condom, trener który odkrył go i pozyskał do benjaminu B, opowiedział o jego zaletach przejawiających się jeszcze w dzieciństwie.

- Szukaliśmy piłkarzy na kolejny sezon i pewnego dnia obejrzeliśmy mecz Hospitalet. Chłopiec z dzielnicy La Florida zwrócił naszą uwagę. Był obok bramkarza rywali, ten wybił piłkę daleko, a on pobiegł i przejął ją, zanim dotknęła ziemi. Obserwowaliśmy go, zrobił na nas wrażenie i pozyskaliśmy go.

- Adama był szybki i silny, wyróżniał się dryblingiem, ale nie w sytuacjach jeden na jeden, tylko wypuszczając sobie piłkę i zostawiając za sobą rywala. Już wtedy był nie do zatrzymania. Nie dało się go złapać. Kiedy go trenowałem, czasem musiałem prosić go, by przestał robić pompki.

- Traoré wymaga przestrzeni i metrów, by grać. Barça Xaviego dominuje, więc może je mieć. Jest wahadłowym i skrzydłowym, pokazał w ponownym debiucie, do czego jest zdolny. To pracowity, wytrwały chłopak, a do tego zaangażowany i bardzo spokojny.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Condom aż pękł z wrażenia ;)

Dziekujemy za tę wypowiedź trenerze Condomie.

Adama przestał robić pompki i mu bicepsy urosły
konto usunięte

Ale co chłop ma genetykę, to nie mam pytań. Powinien grać w NFL, w jakiejś mocnej druzynie
konto usunięte

Odkąd awansował wyżej, to już nikt go o to nie prosił i mamy co mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nigdy nie przestał...

Jako jedyny nie ma luzu na rękawie :)

Chyba nie posłuchał tej prośby.
konto usunięte

@slayer ja wiem? Słyszałem opowieść o dziewczynie, która uciekła z domu, straciła dziewictwo, uciekła drugi raz, straciła dziewictwo drugi raz...

Pomimo jego bardzo dobrego meczu miałem jednak wrażenie, że momentami miał kłopoty, żeby natlenić tę ogromną górę mięśni.

Taki nasz rugbysta! Stworzony do fizycznych pojedynków

@jacek905 przy bramce na 1:1 ktoś się na niego nadział i odleżał swoje hehe

@zabibarca nie umiałem na to znaleźć fajnego komentarza, ale mnie wyręczyłeś :)
konto usunięte

@Wyjadaczmasla o ch*j Ci chodzi? XD
Nigdzie nie napisalem, że zrobił ta formę na marchewkach od babci Krysi i ryżu prosto z pola od japońskiego chińczyka kiwajakotako, więc nie wiem co się do mnie sadzisz XD pewnie nawet nie zrozumiałeś sensu mojego komentarza:V

Mam dziwne przeczucie, że to właśnie będzie nasz PO na lata....

Widzę zachwyty nad nim ale tak obiektywnie to nie jest piłkarz najwyższej próby. Na wyspach szło mu średnio jego statystyki sa takie sobie. W meczu z Atletico pierwsza połowa ok potem zgasł. Zawodnik troszkę jednowymiarowy, póki ma sile kiwka bieg wrzutka ale żeby po jednym meczu piać z zachwytu to chyba zbyt szybko. Osobiście widzę go jako dobra alternatywę na skrzydło na połówkę meczu, na zmianę ale byłbym zdziwiony gdyby wywalczył sobie miejsce w pierwszej 11. Zobaczymy.

@ToreTToOO o chłopie, widać, że łykasz wszystko.

@Emil91 dipaj też nie ma :)

@Dejwol czy jakiś inny kulturysta czy mister olimpia

@Xavinaldo Czyli co, powinien zostać "pompkistą"? :D

Jest coś takiego jak ponowny debiut? Debiut jest chyba tylko jeden, później może być najwyżej powrót.

@zabibarca HUE HUE

Minął się z powolaniem