Frenkie de Jong: Ten sezon trzeba już uznać za stracony

Maciej Łoś

30 stycznia 2022, 13:30

NOS Sports, Mundo Deportivo, Marca, AS

104 komentarze

Fot. Getty Images

Po przegranym meczu Pucharu Króla z Athletikiem, Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi NOS Sports, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji FC Barcelony. Pomocnik stwierdził, że obecny sezon trzeba już postrzegać jako porażkę.

Opinia o klubie: Czasem wydarzenia w Barcelonie mnie zaskakują, ale cały czas myślę o niej tak samo. Choć w tym momencie nie jest najlepszym klubem, to wciąż jest najpiękniejszym ze wszystkich.

Ławka rezerwowych w meczu z Athletikiem: To nic nie znaczy. W ciągu ostatnich trzech sezonów bardzo rzadko zaczynałem mecze na ławce, ale sezon jest bardzo długi i to normalne, że czasem nie gra się w pierwszym składzie.

Obecny sezon: Myślę, że trzeba już go uznać za porażkę. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, a do Realu Madryt tracimy 14 punktów w LaLidze. To nie jest udana kampania.

Krytyka ze strony otoczenia: Żyję futbolem i czasem czytam też różne opinie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi o rozmawia o piłce, ale chyba nie zawsze oglądają oni mecze. A jeśli to robią, to swoją opinię wyrabiają pod wpływem komentatorów i analityków. Jeśli wszyscy w ten sposób się naśladują, powstaje przeświadczenie, że sprawy mają się tylko źle.

Autokrytyka: Myślę, że mogę dać drużynie więcej. Były momenty, w których byłem w lepszej formie, czasem byłem w gorszej. Ale na pewno jestem w stanie pomagać zespołowi w bardziej wymierny sposób.

Styl gry: Gram najlepiej, kiedy często mam piłkę przy nodze. Zarówno na początku akcji, jak i w jej decydującej fazie. Czasami zdarzało się, że dostawałem futbolówkę dopiero pod koniec konstruowania sytuacji lub nie dochodziłem do niej wcale. W takich momentach nie gra mi się komfortowo.

Ajax: Zdecydowanie dobrze wspominam czas w tym klubie, czułem się tam dobrze. Tęsknię za tym, ponieważ mieliśmy wtedy swój wielki moment. Ale nie mówię tego w kontekście, że chciałbym wrócić teraz do Amsterdamu. Jestem skupiony na Barcelonie.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Aha to już nie ma co grać... ten człowiek chyba nie wie że o LM w następnym sezonie trzeba walczyć trzeba być w czwórce a i o LE można powalczyć to też jest puchar później można zagrac o superpuchar europy to są trofea i pieniądze dla klubu

@Zielony55 nie bardzo rozumiem, przeczytałeś ten krótki wywiad czy udało się wysilić tylko na tytuł? Z resztą, słowa z tytułu nijak się mają do jakiegokolwiek zdania z wywiadu (clickbait ze strony redakcji), a Frenkie mówi szczerze o tym sezonie jako o porażce a nie o tym, że nie ma już o co grać. Myślisz że dla kogoś z ambicjami, brak jakiejkolwiek szansy na ligę, puchar króla czy LM (LE to trochę taki puchar pocieszenia) już w styczniu to powód do zadowolenia. Wolę takie wywiady, niż gadanie Alby czy Busiego że muszą się poprawić i zapomnieć o porażce, na którą wcale ich zdaniem nie "zasłużyli"...

@Zielony55 kłania się czytanie ze zrozumieniem ;D bo nie wiem co De Jong złego powiedział.

@xoran czytałem i można dwojako zrozumieć bo w tym wywiadzie nie widać motywacji do dalszej pracy, myśli że może dać więcej... on powinien dać dużo więcej. Oczywiście sezon to porażka z drugiej strony barca znajduje się tam gdzie jej miejsce mając takich zawodników i formę i teraz jej szczytem jest walka o czwórkę i LE a relana walka o mistrza i dobry wynik w LM to mazenie przyszłości...

@batoon czytałem i można dwojako zrozumieć bo w tym wywiadzie nie widać motywacji do dalszej pracy, myśli że może dać więcej... on powinien dać dużo więcej. Oczywiście sezon to porażka z drugiej strony barca znajduje się tam gdzie jej miejsce mając takich zawodników i formę i teraz jej szczytem jest walka o czwórkę i LE a relana walka o mistrza i dobry wynik w LM to mazenie przyszłości...
« Powrót do wszystkich komentarzy