Frenkie de Jong: Ten sezon trzeba już uznać za stracony

Maciej Łoś

30 stycznia 2022, 13:30

NOS Sports, Mundo Deportivo, Marca, AS

104 komentarze

Fot. Getty Images

Po przegranym meczu Pucharu Króla z Athletikiem, Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi NOS Sports, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji FC Barcelony. Pomocnik stwierdził, że obecny sezon trzeba już postrzegać jako porażkę.

Opinia o klubie: Czasem wydarzenia w Barcelonie mnie zaskakują, ale cały czas myślę o niej tak samo. Choć w tym momencie nie jest najlepszym klubem, to wciąż jest najpiękniejszym ze wszystkich.

Ławka rezerwowych w meczu z Athletikiem: To nic nie znaczy. W ciągu ostatnich trzech sezonów bardzo rzadko zaczynałem mecze na ławce, ale sezon jest bardzo długi i to normalne, że czasem nie gra się w pierwszym składzie.

Obecny sezon: Myślę, że trzeba już go uznać za porażkę. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, a do Realu Madryt tracimy 14 punktów w LaLidze. To nie jest udana kampania.

Krytyka ze strony otoczenia: Żyję futbolem i czasem czytam też różne opinie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi o rozmawia o piłce, ale chyba nie zawsze oglądają oni mecze. A jeśli to robią, to swoją opinię wyrabiają pod wpływem komentatorów i analityków. Jeśli wszyscy w ten sposób się naśladują, powstaje przeświadczenie, że sprawy mają się tylko źle.

Autokrytyka: Myślę, że mogę dać drużynie więcej. Były momenty, w których byłem w lepszej formie, czasem byłem w gorszej. Ale na pewno jestem w stanie pomagać zespołowi w bardziej wymierny sposób.

Styl gry: Gram najlepiej, kiedy często mam piłkę przy nodze. Zarówno na początku akcji, jak i w jej decydującej fazie. Czasami zdarzało się, że dostawałem futbolówkę dopiero pod koniec konstruowania sytuacji lub nie dochodziłem do niej wcale. W takich momentach nie gra mi się komfortowo.

Ajax: Zdecydowanie dobrze wspominam czas w tym klubie, czułem się tam dobrze. Tęsknię za tym, ponieważ mieliśmy wtedy swój wielki moment. Ale nie mówię tego w kontekście, że chciałbym wrócić teraz do Amsterdamu. Jestem skupiony na Barcelonie.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety Frankiem to kolejny nieprzemyślany transfer. Tak jak kupowanie kolejnych 10 jakimi są Coutinho czy Griezmann a mając w składzie Messiego było błędem, tak kupno de Jonga gdy jego miejsce okupuje Busquets jest analogiczną sytuacją. Jeśli masz w składzie kogoś kto ma monopol ma grę to po co kupować w to miejsce graczy za 80 czy 100 ileś mln?

@gaq błędem nie było jego kupno, tylko to że każdy trener trzyma Busa na tej pozycji i nie daje tam grać Frankiemiu, Bus nie musi grać co mecz i od deski do deski, bo gość już ma swój wiek i nie raz pokazał że jest już słaby, dużo strat choćby strata z Realem po której padł gol.

@noface No dokładnie, wg mnie Busi czy Alba mogą być jeszcze w kadrze ale na pewno nie powinni być zawodnikami pierwszej 11 a co za tym idzie nie powinni obciążać budżetu płacowego.
I tutaj można mówić różne rzeczy o Florentino ale on powyższym zarządza idealnie. Nie to co Bartek, który ostatnie kontrakty z 30 latkami jak wyżej podpisywał za wysługę lat a nie za ich aktualne możliwości.

@noface Jezeli dasz grac FdJ na pozycji DM to dalej bedziej mial dziurawa obrone bo on nie jest typowym obronca. Jest za wolny, odpuszcza i gubi krycie. Co to za DM? W Ajaxie byl box2box rozgrywajacym. Obok niego stal drugi DM ktory zajmowal sie obrona. U nas jest jeden.
« Powrót do wszystkich komentarzy