Frenkie de Jong: Ten sezon trzeba już uznać za stracony

Maciej Łoś

30 stycznia 2022, 13:30

NOS Sports, Mundo Deportivo, Marca, AS

104 komentarze

Fot. Getty Images

Po przegranym meczu Pucharu Króla z Athletikiem, Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi NOS Sports, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji FC Barcelony. Pomocnik stwierdził, że obecny sezon trzeba już postrzegać jako porażkę.

Opinia o klubie: Czasem wydarzenia w Barcelonie mnie zaskakują, ale cały czas myślę o niej tak samo. Choć w tym momencie nie jest najlepszym klubem, to wciąż jest najpiękniejszym ze wszystkich.

Ławka rezerwowych w meczu z Athletikiem: To nic nie znaczy. W ciągu ostatnich trzech sezonów bardzo rzadko zaczynałem mecze na ławce, ale sezon jest bardzo długi i to normalne, że czasem nie gra się w pierwszym składzie.

Obecny sezon: Myślę, że trzeba już go uznać za porażkę. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, a do Realu Madryt tracimy 14 punktów w LaLidze. To nie jest udana kampania.

Krytyka ze strony otoczenia: Żyję futbolem i czasem czytam też różne opinie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi o rozmawia o piłce, ale chyba nie zawsze oglądają oni mecze. A jeśli to robią, to swoją opinię wyrabiają pod wpływem komentatorów i analityków. Jeśli wszyscy w ten sposób się naśladują, powstaje przeświadczenie, że sprawy mają się tylko źle.

Autokrytyka: Myślę, że mogę dać drużynie więcej. Były momenty, w których byłem w lepszej formie, czasem byłem w gorszej. Ale na pewno jestem w stanie pomagać zespołowi w bardziej wymierny sposób.

Styl gry: Gram najlepiej, kiedy często mam piłkę przy nodze. Zarówno na początku akcji, jak i w jej decydującej fazie. Czasami zdarzało się, że dostawałem futbolówkę dopiero pod koniec konstruowania sytuacji lub nie dochodziłem do niej wcale. W takich momentach nie gra mi się komfortowo.

Ajax: Zdecydowanie dobrze wspominam czas w tym klubie, czułem się tam dobrze. Tęsknię za tym, ponieważ mieliśmy wtedy swój wielki moment. Ale nie mówię tego w kontekście, że chciałbym wrócić teraz do Amsterdamu. Jestem skupiony na Barcelonie.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Brawo" dla redakcji. Po raz kolejny podsycanie hejtu na piłkarza Barcy. Przerabialiśmy to już nie raz. Tytuł ma się tak do słów de Jonga jak autor do bycia rzetelnym dziennikarzem.

@arasz1819 Przecież to jest przedruk... Jak Ci się nie podoba redakcja, to zmień stronę, barwy... cokolwiek - ale zmień.

@tkankowski Dobrze, porzucę Barcę po ćwierćwieczu i stronkę po kilkunastu latach, bo mi jakiś internetowy nołnejm tak karze :]

Zanim napiszesz głupoty to najpierw się zorientuj co i jak. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11278129#comment" target="_blank" rel="nofollow">https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11278129#comment-11278225
tu sobie możesz zobaczyć i nie musisz dziękować.

Edit. nie wiem czemu końcówka się nie włącza do linka, ale na samym dole komentarz pokazuje co jest w oryginale. To nie pierwszy raz kiedy redakcja zmienia pewne rzeczy. Bardzo często tak robili chociażby z Koemanem.

@arasz1819 I co te odnośniki mają mi udowodnić ? Że jest kilkoro ludzi na La Rambli, którzy się z Tobą zgadzają ? Że Marca dała inny tytuł ?
Nadal nie widzę tutaj żadnego hejtu tylko przedruk. Tytuł chwytliwy i prawdziwy - nic poza tym. Ktoś się napracował, żeby nam udostępnić te wiadomości. Nie musisz ich czytać a tym bardziej krytykować dziennikarza.
« Powrót do wszystkich komentarzy