Frenkie de Jong: Ten sezon trzeba już uznać za stracony

Maciej Łoś

30 stycznia 2022, 13:30

NOS Sports, Mundo Deportivo, Marca, AS

104 komentarze

Fot. Getty Images

Po przegranym meczu Pucharu Króla z Athletikiem, Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi NOS Sports, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji FC Barcelony. Pomocnik stwierdził, że obecny sezon trzeba już postrzegać jako porażkę.

Opinia o klubie: Czasem wydarzenia w Barcelonie mnie zaskakują, ale cały czas myślę o niej tak samo. Choć w tym momencie nie jest najlepszym klubem, to wciąż jest najpiękniejszym ze wszystkich.

Ławka rezerwowych w meczu z Athletikiem: To nic nie znaczy. W ciągu ostatnich trzech sezonów bardzo rzadko zaczynałem mecze na ławce, ale sezon jest bardzo długi i to normalne, że czasem nie gra się w pierwszym składzie.

Obecny sezon: Myślę, że trzeba już go uznać za porażkę. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, a do Realu Madryt tracimy 14 punktów w LaLidze. To nie jest udana kampania.

Krytyka ze strony otoczenia: Żyję futbolem i czasem czytam też różne opinie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi o rozmawia o piłce, ale chyba nie zawsze oglądają oni mecze. A jeśli to robią, to swoją opinię wyrabiają pod wpływem komentatorów i analityków. Jeśli wszyscy w ten sposób się naśladują, powstaje przeświadczenie, że sprawy mają się tylko źle.

Autokrytyka: Myślę, że mogę dać drużynie więcej. Były momenty, w których byłem w lepszej formie, czasem byłem w gorszej. Ale na pewno jestem w stanie pomagać zespołowi w bardziej wymierny sposób.

Styl gry: Gram najlepiej, kiedy często mam piłkę przy nodze. Zarówno na początku akcji, jak i w jej decydującej fazie. Czasami zdarzało się, że dostawałem futbolówkę dopiero pod koniec konstruowania sytuacji lub nie dochodziłem do niej wcale. W takich momentach nie gra mi się komfortowo.

Ajax: Zdecydowanie dobrze wspominam czas w tym klubie, czułem się tam dobrze. Tęsknię za tym, ponieważ mieliśmy wtedy swój wielki moment. Ale nie mówię tego w kontekście, że chciałbym wrócić teraz do Amsterdamu. Jestem skupiony na Barcelonie.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Frenkie stracony to w tym sezonie jesteś akurat ty !
Druga sprawa jest jeszcze do wygrania puchar uefa

@ninja81 Czytaj tekst, bo tytuł jest wyrwany z kontekstu.

@Tridente2015
tak się składa ze czytam artykuły a nie tylko nagłówki tym bardziej jak dodaje komentarz
Dla mnie jak ktoś taki twierdzi ze sezon należy uznać za porażkę to tak jakby uznał go za stracony (tym bardziej jego forma
nie wskazuje na to żeby miał zamiar walczyć jeszcze w tym roku o jakieś cele) Proponuje czytać ze zrozumieniem
Pozdrawiam

@ninja81 No właśnie odpisując mi to sam przyznałeś, że nie zrozumiałeś tekstu, bo nawiązał to do obecnej sytuacji klubu we wszystkich rozgrywkach (odpadnięcie z LM i PK i straty punktowej do Realu), a nie, że uznał sezon za stracony.

@Tridente2015 tak się składa ze nic nie przyznałem nie baw się w poliglotę tylko tak jak napisałem czytaj ze zrozumieniem
Swoją drogą skoro uważasz ze napisal odnosząc się do sytuacji klubu we wszystkich rozgrywkach (wspomniał cos o pucharze uefa ? )
Uznał ten sezon za porażkę czyli według ciebie znaczy to ze nie wszystko jeszcze stracone ?

@ninja81 Chodzi mu o (już) nienajlepszą kampanię. Napisał to w kontekście straconych marzeń o te trofea, których już nie zgarną w tym sezonie. W tym kontekście rozumiem, czemu nie wymienił Ligi Europy, bo aspiracje są znacznie większe.

@Tridente2015 Skoro wiesz nawet w jakim kontekście to napisał i czemu nie wymienił Ligi Europy to super ale zrozum tez w jakim kontekście napisałem ten komentarz ja
Jak dla mnie w tym sezonie jest największym rozczarowaniem wiec pisząc ze akurat on jest stracony nie uważam żebym napisał co nie na miejscu

« Powrót do wszystkich komentarzy