Frenkie de Jong: Ten sezon trzeba już uznać za stracony

Maciej Łoś

30 stycznia 2022, 13:30

NOS Sports, Mundo Deportivo, Marca, AS

104 komentarze

Fot. Getty Images

Po przegranym meczu Pucharu Króla z Athletikiem, Frenkie de Jong udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi NOS Sports, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji FC Barcelony. Pomocnik stwierdził, że obecny sezon trzeba już postrzegać jako porażkę.

Opinia o klubie: Czasem wydarzenia w Barcelonie mnie zaskakują, ale cały czas myślę o niej tak samo. Choć w tym momencie nie jest najlepszym klubem, to wciąż jest najpiękniejszym ze wszystkich.

Ławka rezerwowych w meczu z Athletikiem: To nic nie znaczy. W ciągu ostatnich trzech sezonów bardzo rzadko zaczynałem mecze na ławce, ale sezon jest bardzo długi i to normalne, że czasem nie gra się w pierwszym składzie.

Obecny sezon: Myślę, że trzeba już go uznać za porażkę. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów i Pucharu Króla, a do Realu Madryt tracimy 14 punktów w LaLidze. To nie jest udana kampania.

Krytyka ze strony otoczenia: Żyję futbolem i czasem czytam też różne opinie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi o rozmawia o piłce, ale chyba nie zawsze oglądają oni mecze. A jeśli to robią, to swoją opinię wyrabiają pod wpływem komentatorów i analityków. Jeśli wszyscy w ten sposób się naśladują, powstaje przeświadczenie, że sprawy mają się tylko źle.

Autokrytyka: Myślę, że mogę dać drużynie więcej. Były momenty, w których byłem w lepszej formie, czasem byłem w gorszej. Ale na pewno jestem w stanie pomagać zespołowi w bardziej wymierny sposób.

Styl gry: Gram najlepiej, kiedy często mam piłkę przy nodze. Zarówno na początku akcji, jak i w jej decydującej fazie. Czasami zdarzało się, że dostawałem futbolówkę dopiero pod koniec konstruowania sytuacji lub nie dochodziłem do niej wcale. W takich momentach nie gra mi się komfortowo.

Ajax: Zdecydowanie dobrze wspominam czas w tym klubie, czułem się tam dobrze. Tęsknię za tym, ponieważ mieliśmy wtedy swój wielki moment. Ale nie mówię tego w kontekście, że chciałbym wrócić teraz do Amsterdamu. Jestem skupiony na Barcelonie.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Frankie od kiedy jest w Barcelonie strasznie poleciał w dół mentalnie. Jego wypowiedź wiele o tym mówi. Sezon wcale nie jest stracony, ponieważ wciąż Barcelona gra o ligę Europy, co może dać kolejny puchar + szansę na dwa kolejne. Pomimo straty 14 pkt do Realu wciąż nic nie jest przesądzone. Mieliśmy już wiele takich sezonów, gdzie to strata punktów była podobna, a pod koniec była walka do samego końca. Jeśli można rundę zakończyć z 14 pkt przewagi, to równie dobrze można dokonać podobnej zdobyczy punktowej, przecież wszystko jest możliwe. Real też może zjechać, wystarczy kontuzja Viniciusa i Benzemy i Real jest w podobnej sytuacji do jakiej Barcelona była przyzwyczajona ostatnio.
Takie gadanie jest szkodliwe, bo nie ma w tym determinacji, motywacji ani wiary, która jest w stanie przenosić góry. Owszem sezon jest kiepski jak do tej pory, ale jest nowy trener i należy grać na maxa, to jest Barcelona.

@Naturopata Jaki stracony, powiedział, że można uznaç za porażkę.

@Naturopata No w Barcelonie LE to raczej nie jest puchar o którym marzą kibice, tak sezon można uznać za porażkę bo tu zawsze walczy się o trofea z tym że LE to puchar pocieszenia o którym w sierpniu nikt nie myśli ba jest raczej symbolem upadku.
« Powrót do wszystkich komentarzy