Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

28 stycznia 2022, 13:30

Marca, COPE, Mundo Deportivo, Sport, AS

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiele wskazuje na to, że Barcelona pozyska wkrótce Adamę Traoré, ale nie będzie w stanie sprowadzić Álvaro Moraty. Dziennik Sport ujawnił też, jak to się stało, że do katalońskiego klubu nie trafił Raheem Sterling.

Álvaro Morata

Marca: Juventus wyklucza odejście piłkarza do Barcelony. Atlético też odmawia kolejnego wypożyczenia Moraty. Operacja wydaje się coraz bardziej niewykonalna.

COPE: Atlético jest skłonne wypożyczyć Moratę z opcją wykupu, ale do Newcastle lub Tottenhamu, które są nim zainteresowane.

Mundo Deportivo: Morata dalej jest głównym celem Barcelony. Atlético nie chce jednak ułatwiać mu odejścia do bezpośredniego rywala. Wydaje się, że jedyną opcją do przekonania Atlético będzie wypożyczenie z klauzulą obowiązkowego wykupienia za 35-40 milionów. Mimo kupna Vlahovicia Juventus też nie chce tracić napastnika po kontuzji Chiesy.

Raheem Sterling

Sport: Mateu Alemany przed rozpoczęciem zimowego okienka transferowego spotkał się z Raheemem Sterlingiem, aby poznać go osobiście przed zainicjowaniem operacji. Dyrektor ds. futbolu uznał, że Anglikowi trudno będzie zaadaptować się w Barcelonie, a jego zaangażowanie jest niewielkie, więc zalecił nie sprowadzać tego zawodnika. Alemany zaproponował za to alternatywę w postaci Ferrana Torresa, z którym też rozmawiał, i twierdził, że piłkarz bardzo chce trafić na Camp Nou.

Alpha Dionkou

Sport: Barcelona osiągnęła porozumienie ws. pozyskania 20-letniego prawego obrońcy do swojego zespołu rezerw. Dionkou rozwijał się w zespołach młodzieżowych Manchesteru City, ale ostatnio był wypożyczony z Granady do San Fernando.

Alejandro Grimaldo

Record: Benfica nie otrzymała żadnej oferty za lewego obrońcę, a gdyby takową dostała, odrzuciłaby ją ze względu na brak zastępcy dla 26-latka. Portugalczycy mogą być otwarci na rozmowy latem.

Cele

AS: Priorytetem Barcelony jest wzmocnienie ataku, a lewy obrońca jest niżej na liście celów. Defensor mógłby zostać sprowadzony tylko w przypadku rozwiązania sytuacji Ousmane’a Dembélé, a w budżecie płacowym zostałoby miejsce po wzmocnieniu ataku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, szkoda... Już zakładziki poobstawiałem na Betfanie, że się uda i Alvaro u nas..

No i dobra. Precz z Moratą!

Wszyscy jadą po Atletico, a oni na przysługę robią stawiając warunki, których nie możemy spełnić. Trzymam za nich kciuki, niech będą nieugięci!

mam dość już tego atletico, cwaniaczki dymają nas na każdym kroku. Morata tylko jako wypożyczenie do końca sezonu

Zamiast zainteresować się skutecznym Arthurem Cabral to uparli się na Morate. A teraz Cabral blisko Fiorentiny chyba za 15 mln.

Morata w cenie połowy Vlahovica - żart nad żartami - Barcelona powinna podziękować, a jeśli Xavi tak bardzo chce środkowego napastnika to jest sporo ciekawych zawodników z kończącymi się kontraktami, a jak chce doświadczenia to na pół roku dobry byłby nawet nieśmiertelny Stuani (15 goli w tym sezonie). Puiga byśmy im wypożyczyli w zamian i byłoby pięknie hehe.
Nie da się ukryć że linia ataku wygląda u nas słabo, ale podkreślam - jest z czego wybierać i jest wielu dobrych zawodników, którzy daliby radę w Barcelonie. Dla mie jedyną wymówką na brak wartościowego wzmocnienia linii ataku może być jedynie sytuacja kontraktowa Dembele. Okno transferowe się kończy, ale czuję że będzie jakiś nieoczekiwany plot twist...

Nie jestem za Moratą ale jak przyjdzie do migania sie za opłate za Griezmanna to powiinismy byc nieugieci.

Nigdy więcej nie iść na jakie kolwiek ugody z Atletico

Suerez, Griezmann, Villa. To za mało dla materacy. Trzeba było im dać jeszcze za friko Messiego to może ale może by tego morate puścili.

Problem Barcelony jest taki, że od lat ściągamy kogoś do środka pola i do ataku, a przez kilka lat przegapiliśmy bardzo fajnych obrońców, którzy by mogli się wkomponować w kadrę, a teraz nie ma kasy aby ściągać na te pozycje piłkarzy.
konto usunięte

Paradoksalnie wypożyczenie Moraty, które nie dojdzie do skutku wyjdzie nam na dobre i jest dobrą wiadomością.

Sprowadzenie Grimaldo jest priorytetem.

Oby Morata tu nie trafił.