Media: Poprzedni zarząd jest spokojny i nie boi się pozwu

Julia Cicha

27 stycznia 2022, 14:02

El Dia, Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała wczoraj, że w związku z raportem ws. działań poprzedniego zarządu złożyła zawiadomienie do prokuratury. O szczegółach prezydent Joan Laporta opowie w najbliższy wtorek. Według mediów Josep Maria Bartomeu i jego współpracownicy pozostają spokojni i nie mają sobie nic do zarzucenia.

Dziennik El Dia cytuje wypowiedzi niewymienionych z nazwiska byłych członków zarządu. Ci utrzymują, że „Barça chce dalej wywoływać szum, spekulacje i podsycać media społecznościowe. Gdyby w klubie wszystko było jasne po otrzymaniu raportu, którego spisanie zajęło kilka miesięcy, to już mieliby dowody i pozwaliby nas”. Bartomeu i spółka skontaktowali się wczoraj ze sobą po komunikacie FC Barcelony. Zaznaczają, że nie mają pojęcia, co znajduje się w raporcie. Ani oni, ani ich prawnicy nie zostali o tym ostrzeżeni. – Wielokrotnie to mówiliśmy: nikt w zarządzie nie przywłaszczył sobie pieniędzy – podkreślają.

- Jeśli doszło do przestępstwa, składasz zawiadomienie, jeśli o tym nie wiesz, prosisz o dalsze śledztwo, tym razem prokuraturę, i umywasz ręce – dodają zapytane osoby, które są zdania, że Laporta stara się jedynie wywołać szum medialny i zaspokoić socios, którzy są „żądni krwi”. Dalszym dochodzeniem miałaby zająć się prokuratura, ponieważ Barça nie ma na razie dostatecznych dowodów na popełnienie przestępstwa. Cały proces działań prokuratury będzie bardzo długi, a prokurator może wezwać obie strony do złożenia zeznań.

Osoba, która miała wgląd w raport, zapewnia, że chodzi w nim przede wszystkim o stosowanie bardzo złych praktyk i brak rygoru w zarządzaniu finansami. Nie jest jednak pewny, czy wystarczy to na pozew. Program „Onze” również podał w nocy, że Bartomeu pozostaje spokojny i nie ma pojęcia, czego dotyczy doniesienie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wejście jakieś zdjęcie mangusty czy coś takiego, zamiast tego sqr.....na!

Sue the shit out of him

Mam nadzieję, że mimo wszystko Bartomeu i spółka za to odpowiedzą