Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

27 stycznia 2022, 12:50

MD, Sport, Marca, COPE, SER, Twitter

52 komentarze

Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Adama Traoré jest o krok od wypożyczenia do Barcelony do końca sezonu. Z kolei w przypadku Álvaro Moraty wiele zależy od rozwiązania problemów z Dembélé.

Endrick

Lance!: Palmeiras rozważa zawarcie w pierwszym profesjonalnym kontrakcie piłkarza klauzuli wykupu w wysokości 100 mln euro. Prawdopodobnie stanie się to latem, gdy Endrick skończy 16 lat.

Alejandro Grimaldo

Sport: Benfica jest otwarta na negocjacje, a kluczowe będzie uzgodnienie wypożyczenia z obowiązkiem kupna dopiero po sezonie. Portugalczycy są też zainteresowani kupnem lub wypożyczeniem na półtora roku jakiegoś zawodnika Barçy. Grimaldo bardzo podoba się Barcelonie, która chciała sprowadzić go latem, ale może przyspieszyć całą operację, ponieważ wypożyczenie Tagliafico na sześć miesięcy może okazać się niemożliwe. Rozmowy trwają, a Alejandro chętnie wróciłby na Camp Nou. Benfice podobają się natomiast Mingueza, Puig czy Balde.

Mundo Deportivo: Benfica chce transferu definitywnego teraz lub na koniec sezonu. Trwa debata, kto byłby lepszy dla Barcelony: Grimaldo czy Tagliafico.

Ousmane Dembélé

Sport: Barcelona nie zamierza podnosić swojej oferty, a pojawienie się agenta skrzydłowego może oznaczać, że nie otrzymuje on zbyt wielu dobrych propozycji z innych klubów. Czas się kończy i konieczne jest podjęcie decyzji.

Cadena SER: Dembélé otworzył się na możliwość odejścia w styczniu. Istnieje realna szansa, że do tego dojdzie. Właśnie o tym, nie o przedłużeniu umowy, rozmawiano na wczorajszym spotkaniu.

Adama Traoré

Gerard Romero: Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, Traoré zostanie wypożyczony do końca sezonu na korzystnych dla Barcelony warunkach. Ta operacja jest niezależna od Dembélé.

Cadena COPE: Od jakiegoś czasu sprowadzenie Traoré jest brane pod uwagę, a opcja została reaktywowana, gdy Mendes przyleciał w poniedziałek do Barcelony. Źródła bliskie negocjacjom powiedziały, że jest to realna opcja.

Mundo Deportivo: Barcelonę interesuje wypożyczenie do końca sezonu, a nie inwestowanie w niego od razu dużej sumy. Napastnikiem w tym okienku interesuje się mocno Tottenham.

Oscar Mingueza

Cadena COPE: Obrońca zostanie w Barcelonie. Odrzucono opcję Valencii, Girondins i jeszcze jednego klubu z Włoch.

Nicolas Tagliafico

Mundo Deportivo: Operacja została rozpoczęta, ale Ajax nie chce pozwolić piłkarzowi odejść. Barcelona zaoferowała wypożyczenie Balde, ale Holendrzy woleliby kogoś bardziej doświadczonego. Tagliafico mocno naciska, by pozwolono mu odejść.

Cadena SER: Źródła bliskie negocjacjom informują, że wczoraj trwały rozmowy między klubami. O porozumienie nie będzie łatwo, ale wciąż jest taka możliwość.

Rodrigo Moreno, Maxi Gómez

Mundo Deportivo: Obaj zawodnicy zostali zaoferowani Barcelonie. Rodrigo Moreno nie ma pewnego miejsca w składzie Leeds, a w tym sezonie strzelił tylko dwa gole. Chce częściej grać, by mieć szansę wyjazdu na mundial. Maxi Gómez również ma na koncie tylko dwie bramki. O jego odejście raczej nie byłoby jednak łatwo.

Thomas Meunier

Marca: Barcelona chce wypożyczyć zawodnika do końca sezonu, a zarówno obrońca, jak i Borussia Dortmund są otwarci na tę możliwość. Barça nie wie niestety jeszcze, na co będzie mogła sobie pozwolić w tym okienku, a kluczowe będzie rozwiązanie sytuacji Dembélé. Jeśli Francuz zostanie, margines do działania będzie niewielki, chyba że odejdzie np. Dest lub Mingueza. Meunier jest doświadczony, wysoki i pomógłby drużynie przy stałych fragmentach gry oraz w grze powietrznej.

Andréy Santos

UOL: Barça obserwuje 17-letniego pomocnika Vasco da Gamy. Teraz za pośrednictwem Deco zdecydowała się zainicjować pierwsze kontakty. Brazylijczyk ma umowę do 2023 roku, a jego klauzula odejścia wynosi 30 mln euro. Klub byłby jednak skłonny sprzedać go za 6-7 mln.

Álvaro Morata

Mundo Deportivo: Jeśli sytuacja Dembélé nie zostanie rozwiązana, o przyjście Moraty będzie bardzo trudno. Oprócz tego Atlético naciska na transfer, a nie na wypożyczenie napastnika.

Sport: Jedną z opcji branych pod uwagę jest przedłużenie przez Hiszpana umowy z Atlético o rok, by następnie udać się na półtoraroczne wypożyczenie do Barcelony. W ten sposób Atlético miałoby dodatkowy rok, by zarobić na Moracie. Wszystko zależy jednak od rozwiązania problemów z Dembélé.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że jako przekwalifikowany prawy obrońca możemy mieć z niego pociechę, tylko nie mam pojęcia jakie są jego umiejętności defensywne w tym momencie.
« Powrót do wszystkich komentarzy