Asystent Mendilibara: Remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem

Dariusz Maruszczak

24 stycznia 2022, 09:15

Marca, MD

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Alavés José Luis Mendilibar nie wziął udziału w konferencji prasowej po meczu z Barceloną, a przed dziennikarzami zastąpił go jeden z asystentów José Antonio Marga. Zdaniem tego szkoleniowca remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem.

Brak Mendilibara: Kiedy dostaje czerwoną kartkę, zwykle nie pojawia się na konferencjach prasowych. Nie wiem, czy jest wkurzony, to jego sprawa. Nie wiem, co się wydarzyło, i nie poświęcaliśmy temu czasu, ponieważ to nie było najważniejsze.

Niedosyt: Tak, mamy uczucie utraty punktu. Mogliśmy go zdobyć. Najbardziej zawaliliśmy, że pracowaliśmy nad akcją, w której padł gol, widzieliśmy ją wcześniej. Stracenie bramki w tej minucie jest bolesne.

Ocena meczu: W pierwszej połowie Barcelona była lepsza i miała większą pewność siebie z piłką, zdobywała więcej terenu, piłka krążyła u niej lepiej. My byliśmy bardziej przestraszeni. W drugiej połowie poszliśmy wyżej w pressingu i mieliśmy więcej szans na skrzywdzenie Blaugrany. Barça wymagała od nas wiele, a drużyna wykonała świetną pracę. Druga połowa była lepsza, ponieważ mocniej atakowaliśmy pressingiem, odzyskaliśmy więcej piłek na połowie rywala. Mieliśmy swoją wyraźną okazję, a rywale mieli swoją, dlatego uważam, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem.

Nastawienie: Przeciwnik na początku pierwszej połowy zaczął wychodzić z pressingiem, a w takiej sytuacji drużyna ma tendencję do ustawiania się w średnio-niskim bloku. W drugiej połowie Barça czuła się bardziej niekomfortowo.

Znaczenie spotkania: Dla kształtu tabeli zdobywanie punktów zawsze jest czymś pozytywnym, ale musimy wygrywać mecze. Zdobycie punktu dziś posłużyłoby nam jednak dobrze, ponieważ drużyna wyszłaby wzmocniona z tej rywalizacji dzięki drugiej połowie, w której dała z siebie wszystko. Przyszłość zależy od nas i w każdym pojedynku będziemy musieli dawać z siebie 100%. Grając tak jak dziś, będziemy mieli większe szanse na wygrywanie spotkań.

Brak bramek: Gole wypracowuje się na podstawie spokoju. Praca na każdym treningu, ćwiczenie sytuacji związanych z wykończeniem… Drużyna na pewno się poprawi i w końcu będzie zdobywać bramki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co do charakterystyki pierwszej i drugiej połowy mam odmienne zdanie, bo miałem wrażenie, że było wręcz odwrotnie.
« Powrót do wszystkich komentarzy