Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

24 stycznia 2022, 13:00

COPE, Sport, AS, Mundo Deportivo

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Na tydzień przed zamknięciem zimowego okienka transferowego Barcelona ma kilka nierozwiązanych spraw dotyczących wzmocnienia zespołu lub odejścia z klubu paru zawodników. Pozostanie Luuka de Jonga wydaje się pewne, a Barça celuje w pozyskanie Nicolasa Tagliafico.

Nicolas Tagliafico

Sport: Wszystko wskazuje na to, że operacja będzie polegała na wypożyczeniu z opcją wykupu, a dołączony zostanie do niej Alejandro Balde, który przeniesie się do Ajaksu do końca obecnego sezonu.

Fabrizio Romano: Tagliafico utrzymuje, że chce przenieść się tylko do Barcelony, chociaż Ajax nadal nie akceptuje wypożyczenia.

AS: Wymagania Ajaksu oszacowane na 7 milionów euro mogą zniweczyć szanse na przeprowadzenie operacji.

Endrick

Sport: Barcelona, Real, City, United i Liverpool starają się ustawić w uprzywilejowanej pozycji, gdy rozpoczną się negocjacje ws. Brazylijczyka. Endrick będzie mógł trafić do Europy dopiero w lecie 2024 roku, ale wielkie kluby już wcześniej mogą zaklepać sobie transfer 15-latka. Na razie nie wpłynęła żadna oferta, ale drużyny ze Starego Kontynentu stale obserwują Brazylijczyka.

Luuk de Jong

COPE: Barcelona postanowiła zatrzymać Luuka de Jonga do końca wypożyczenia. Holender zdołał zmienić zdanie klubu dzięki strzelonym ostatnio golom, do czego dochodzi też chęć zaoszczędzenia w zimie, zamiast wydawania środków na innego napastnika.

Iñaki Peña

COPE: Opcja Galatasaray jest realna, ale nic nie zostało jeszcze zamknięte. Peña miał też propozycje z innych klubów LaLigi, w tym Osasuny.

Kays Ruiz

Sport: Barcelona zamierza wykorzystać dobrą opinię o 19-latku we Francji, aby uzyskać jakąś korzyść finansową na jego odejściu. Jeśli to się nie uda, Barça i tak bedzie chciała zakończyć współpracę z Ruizem już w zimie, a możliwe jest nawet rozwiązanie kontraktu. Zawodnik w tym sezonie spędził na murawie tylko 78 minut, a media spekulują o jego problemach ze zintegrowaniem się z drużyną.

Napastnik

Mundo Deportivo: Pozyskanie strzelca i lewego obrońcy zależy od odejścia Dembélé. Xavi chce Moraty, ale Barça woli poszukać alternatywy, która nie oznaczałaby wydatku finansowego, a opierałaby się na wypożyczeniu.

AS: Barcelona nie chce zawierać opcji obowiązkowego wykupu Moraty, podobnie jak w przypadku Tagliafico. Gdyby nie udało się sprowadzić Hiszpana, alternatywą mógłby być napastnik Elche Lucas Boye. Wszystkie operacje są jednak uzależnione od obniżenia budżetu płacowego, a można to osiągnąć poprzez wypożyczenie Desta lub Memphisa bądź przedłużenie kontraktu z Roberto na gorszych warunkach.

Boczni obrońcy

AS: Barcelona myśli o wzmocnieniu boków defensywy teraz lub w lecie. W centrum uwagi w kontekście lipca są Azpilicueta i Gaya, ale w styczniu nie ma możliwości ich pozyskania. Klub ma na swojej liście Alexa Sandro, Tagliafico, Tellesa i Mazraouiego. Pierwszy z wymienionych gra jednak regularnie w Juventusie, a jego cena rynkowa to około 12 milionów euro, choć kontrakt Brazylijczyka obowiązuje tylko do 2023 roku. Telles nie jest pierwszym wyborem w Manchesterze, więc Anglicy mogliby zgodzić się na odejście obrońcy, ale jego koszt mógłby wynieść 18 milionów. Agentem zawodnika jest Pini Zahavi, który ma dobre relacje z Laportą, co może być atutem w negocjacjach. Tagliafico kosztowałby od 10 do 15 milionów. Barça musiałaby też wydać kilka milionów na Mazraouiego, chcąc sprowadzić go w styczniu, a wolałaby pozyskać go za darmo, co może zrobić w lipcu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli lewa obrona to tylko Telles, ten zawodnik już dawno powinien do nas trafic

Do lata trzeba na tej biedzie przytrzymac. Ale juz trzeba liczyc i planowac. Aby wytrwac w pierwszej czworce

Do czego doprowadzili kolejni zarządzajacy klubem:
Laporta, Rosell, Bartomeu.
Kiedyś było trident: Ronaldinio, Eto, Messi
później Neymar - Suarez - Messi

a teraz:
lewoskrzydłowego brak - Bratweite/ L.de Jong - prawoskrzydłowego brak
Był Griezmann teraz jest Torres
K A T A S T R O F A !!!

Panowie nie ma co wymagać cudów patrząc, że ledwo rejestrujemy nowych zawodników. Takie są realia niestety..
konto usunięte

Jak się czyta kto tu ma przyjść, to jest jakaś tragedia i nie wiem czy kiedykolwiek było gorzej z wyborami...
Zatrudniamy Depaya i się nie sprawdza, więc jak ma się sprawdzić Lucas Boye czy Morata ?

Fajnie by było tego Endricka zaklepać, patrząc na staty jakie wykręca to kosmos.

Ten moment gdy kupujemy Torresa a nie potrafimy wydać 7 mln za Tagliafico xd

Morata, Tagliafico, Boye matko boska jakimi my się zawodnikami interesujemy. Przy takich transferach to prędzej czy później zostaniemy sredniakiem La ligi. Ahh szkoda strzepic. Myślałem, że skończyliśmy z kupowaniem zawodnikow typu Boateng czy Braithwaite.

Kolejny Luuk De Jong, kolejny Braithwaite… po co? Nie lepiej już poświęcić ten sezon i latem zrobić porządne zakupy? To samo z Tagliafico.

Kays taki słaby, że już chcą się go pozbyć czy po prostu głowa nie dojeżdża? Kiedy przychodził, był przecież uważany za duży talent

Barcelona postanowiła zatrzymać Luuka de Jonga do końca wypożyczenia.

Nara Alvaro

a o co chodzi z tym chłopakiem Kays Ruiz ?? czemu Klub chce się go pozbyć ?? , bo nie kojarzę tematu

Tagliafico to przecież w lidze holenderskiej gra ogony, komedia.