Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

24 stycznia 2022, 13:00

COPE, Sport, AS, Mundo Deportivo

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Na tydzień przed zamknięciem zimowego okienka transferowego Barcelona ma kilka nierozwiązanych spraw dotyczących wzmocnienia zespołu lub odejścia z klubu paru zawodników. Pozostanie Luuka de Jonga wydaje się pewne, a Barça celuje w pozyskanie Nicolasa Tagliafico.

Nicolas Tagliafico

Sport: Wszystko wskazuje na to, że operacja będzie polegała na wypożyczeniu z opcją wykupu, a dołączony zostanie do niej Alejandro Balde, który przeniesie się do Ajaksu do końca obecnego sezonu.

Fabrizio Romano: Tagliafico utrzymuje, że chce przenieść się tylko do Barcelony, chociaż Ajax nadal nie akceptuje wypożyczenia.

AS: Wymagania Ajaksu oszacowane na 7 milionów euro mogą zniweczyć szanse na przeprowadzenie operacji.

Endrick

Sport: Barcelona, Real, City, United i Liverpool starają się ustawić w uprzywilejowanej pozycji, gdy rozpoczną się negocjacje ws. Brazylijczyka. Endrick będzie mógł trafić do Europy dopiero w lecie 2024 roku, ale wielkie kluby już wcześniej mogą zaklepać sobie transfer 15-latka. Na razie nie wpłynęła żadna oferta, ale drużyny ze Starego Kontynentu stale obserwują Brazylijczyka.

Luuk de Jong

COPE: Barcelona postanowiła zatrzymać Luuka de Jonga do końca wypożyczenia. Holender zdołał zmienić zdanie klubu dzięki strzelonym ostatnio golom, do czego dochodzi też chęć zaoszczędzenia w zimie, zamiast wydawania środków na innego napastnika.

Iñaki Peña

COPE: Opcja Galatasaray jest realna, ale nic nie zostało jeszcze zamknięte. Peña miał też propozycje z innych klubów LaLigi, w tym Osasuny.

Kays Ruiz

Sport: Barcelona zamierza wykorzystać dobrą opinię o 19-latku we Francji, aby uzyskać jakąś korzyść finansową na jego odejściu. Jeśli to się nie uda, Barça i tak bedzie chciała zakończyć współpracę z Ruizem już w zimie, a możliwe jest nawet rozwiązanie kontraktu. Zawodnik w tym sezonie spędził na murawie tylko 78 minut, a media spekulują o jego problemach ze zintegrowaniem się z drużyną.

Napastnik

Mundo Deportivo: Pozyskanie strzelca i lewego obrońcy zależy od odejścia Dembélé. Xavi chce Moraty, ale Barça woli poszukać alternatywy, która nie oznaczałaby wydatku finansowego, a opierałaby się na wypożyczeniu.

AS: Barcelona nie chce zawierać opcji obowiązkowego wykupu Moraty, podobnie jak w przypadku Tagliafico. Gdyby nie udało się sprowadzić Hiszpana, alternatywą mógłby być napastnik Elche Lucas Boye. Wszystkie operacje są jednak uzależnione od obniżenia budżetu płacowego, a można to osiągnąć poprzez wypożyczenie Desta lub Memphisa bądź przedłużenie kontraktu z Roberto na gorszych warunkach.

Boczni obrońcy

AS: Barcelona myśli o wzmocnieniu boków defensywy teraz lub w lecie. W centrum uwagi w kontekście lipca są Azpilicueta i Gaya, ale w styczniu nie ma możliwości ich pozyskania. Klub ma na swojej liście Alexa Sandro, Tagliafico, Tellesa i Mazraouiego. Pierwszy z wymienionych gra jednak regularnie w Juventusie, a jego cena rynkowa to około 12 milionów euro, choć kontrakt Brazylijczyka obowiązuje tylko do 2023 roku. Telles nie jest pierwszym wyborem w Manchesterze, więc Anglicy mogliby zgodzić się na odejście obrońcy, ale jego koszt mógłby wynieść 18 milionów. Agentem zawodnika jest Pini Zahavi, który ma dobre relacje z Laportą, co może być atutem w negocjacjach. Tagliafico kosztowałby od 10 do 15 milionów. Barça musiałaby też wydać kilka milionów na Mazraouiego, chcąc sprowadzić go w styczniu, a wolałaby pozyskać go za darmo, co może zrobić w lipcu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do czego doprowadzili kolejni zarządzajacy klubem:
Laporta, Rosell, Bartomeu.
Kiedyś było trident: Ronaldinio, Eto, Messi
później Neymar - Suarez - Messi

a teraz:
lewoskrzydłowego brak - Bratweite/ L.de Jong - prawoskrzydłowego brak
Był Griezmann teraz jest Torres
K A T A S T R O F A !!!

@Midast o co ci chodzi człowieku
« Powrót do wszystkich komentarzy