Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

23 stycznia 2022, 14:15

MD, Sport, Esport3, El Nacional

73 komentarze

Fot. Getty Images

Media dużo dziś piszą na temat poszukiwań przez Barcelonę lewego obrońcy. Pojawiły się też informacje o zainteresowaniu Bayernu Frenkiem de Jongiem, potencjalnej wymianie Donnarummy na Ter Stegena czy wpływie kontuzji Fatiego na zainteresowanie Moratą.

Frenkie de Jong

Marca: Bayern skontaktował się z agentami zawodnika, aby okazać swoje zainteresowanie pozyskaniem Holendra już w styczniu. Jeśli Bawarczykom nie uda się sprowadzić go teraz, ponowią próbę w lecie.

Matteo Moretto: Frenkie de Jong nie odejdzie z Barcelony w styczniu. Bayern obserwuje Holendra, ale w kontekście lata.

Christian Falk: Bayern nie kupi Frenkiego de Jonga w styczniu.

Gianluigi Donnarumma - Marc-André ter Stegen

El Nacional: Barcelona sprawdza możliwość przeprowadzenia wymiany z PSG z udziałem bramkarzy obu zespołów. Donnarumma nie zawsze jest pierwszym wyborem we Francji i narzeka na swoją sytuację, a Ter Stegen nie potrafi wrócić do swojej najlepszej formy na Camp Nou.

Nicolas Tagliafico

Fabrizio Romano: Tagliafico naciska na dołączenie do Barcelony w następnym tygodniu. Ajax chce transferu definitywnego, ale Barça myśli tylko o wypożyczeniu.

Mundo Deportivo: Argentyńczyk chce odejść z Ajaksu i czeka na ofertę Barcelony. Tagliafico wie o zainteresowaniu Katalończyków od osób trzecich, ponieważ Barça nie kontaktowała się z nim bezpośrednio. 29-latek ma ofertę z Napoli.

Esport3: Balde może odejść na wypożyczenie do Ajaksu, aby ułatwić przybycie Tagliafico do Barcelony.

Sport: Barça rozważa pozyskanie różnych obrońców, ale Tagliafico nie jest jej priorytetem.

Iñaki Peña

Mundo Deportivo: Otoczenie bramkarza analizuje możliwość wypożyczenia do Galatasaray. Peña mógłby występować w podstawowym składzie tureckiej drużyny ze względu na kontuzję Muslery. 22-latek chce jednak najpierw rozważyć wszystkie możliwości.

Alfonso Pedraza

Sport: Barcelona szuka możliwości wypożyczenia lewego obrońcy, ale Villarreal nie zamierza pozbywać się Pedrazy i odrzucił już oferty Napoli i Bayeru.

Álvaro Morata

Mundo Deportivo: Hiszpan nadal jest priorytetem dla Xaviego. Pozyskanie Moraty w styczniu nie jest jeszcze wykluczone, choć kierownictwo Barcelony było sceptyczne co do tej operacji ze względu na jej koszty i chęć oszczędzania na Hålanda. Problemem jest też sprzedaż zawodników, aby móc zrealizować transakcję już teraz. Kontuzja Fatiego sprawia jednak, że Xavi potrzebuje goli, co Barça musi brać pod uwagę. Z kolei Atlético i Juventus musiałyby zgodzić się na wypożyczenie Moraty bez opcji wykupu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Morata kolejny wymysł jak Torres, który ledwo co potrafi piłkę kopnąć.
Xavi nie wybieraj zawodników, zajmij się trenowaniem.
« Powrót do wszystkich komentarzy