Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

23 stycznia 2022, 14:15

MD, Sport, Esport3, El Nacional

73 komentarze

Fot. Getty Images

Media dużo dziś piszą na temat poszukiwań przez Barcelonę lewego obrońcy. Pojawiły się też informacje o zainteresowaniu Bayernu Frenkiem de Jongiem, potencjalnej wymianie Donnarummy na Ter Stegena czy wpływie kontuzji Fatiego na zainteresowanie Moratą.

Frenkie de Jong

Marca: Bayern skontaktował się z agentami zawodnika, aby okazać swoje zainteresowanie pozyskaniem Holendra już w styczniu. Jeśli Bawarczykom nie uda się sprowadzić go teraz, ponowią próbę w lecie.

Matteo Moretto: Frenkie de Jong nie odejdzie z Barcelony w styczniu. Bayern obserwuje Holendra, ale w kontekście lata.

Christian Falk: Bayern nie kupi Frenkiego de Jonga w styczniu.

Gianluigi Donnarumma - Marc-André ter Stegen

El Nacional: Barcelona sprawdza możliwość przeprowadzenia wymiany z PSG z udziałem bramkarzy obu zespołów. Donnarumma nie zawsze jest pierwszym wyborem we Francji i narzeka na swoją sytuację, a Ter Stegen nie potrafi wrócić do swojej najlepszej formy na Camp Nou.

Nicolas Tagliafico

Fabrizio Romano: Tagliafico naciska na dołączenie do Barcelony w następnym tygodniu. Ajax chce transferu definitywnego, ale Barça myśli tylko o wypożyczeniu.

Mundo Deportivo: Argentyńczyk chce odejść z Ajaksu i czeka na ofertę Barcelony. Tagliafico wie o zainteresowaniu Katalończyków od osób trzecich, ponieważ Barça nie kontaktowała się z nim bezpośrednio. 29-latek ma ofertę z Napoli.

Esport3: Balde może odejść na wypożyczenie do Ajaksu, aby ułatwić przybycie Tagliafico do Barcelony.

Sport: Barça rozważa pozyskanie różnych obrońców, ale Tagliafico nie jest jej priorytetem.

Iñaki Peña

Mundo Deportivo: Otoczenie bramkarza analizuje możliwość wypożyczenia do Galatasaray. Peña mógłby występować w podstawowym składzie tureckiej drużyny ze względu na kontuzję Muslery. 22-latek chce jednak najpierw rozważyć wszystkie możliwości.

Alfonso Pedraza

Sport: Barcelona szuka możliwości wypożyczenia lewego obrońcy, ale Villarreal nie zamierza pozbywać się Pedrazy i odrzucił już oferty Napoli i Bayeru.

Álvaro Morata

Mundo Deportivo: Hiszpan nadal jest priorytetem dla Xaviego. Pozyskanie Moraty w styczniu nie jest jeszcze wykluczone, choć kierownictwo Barcelony było sceptyczne co do tej operacji ze względu na jej koszty i chęć oszczędzania na Hålanda. Problemem jest też sprzedaż zawodników, aby móc zrealizować transakcję już teraz. Kontuzja Fatiego sprawia jednak, że Xavi potrzebuje goli, co Barça musi brać pod uwagę. Z kolei Atlético i Juventus musiałyby zgodzić się na wypożyczenie Moraty bez opcji wykupu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W Bayernie Frenkie szybko by się odbudował.

@Barca_Fan_1899 raczej by tam nie grał przy Kimmichu i Goretzce, bliżej bramki też bez szans
« Powrót do wszystkich komentarzy