Mendilibar: Barcelona nie może płakać z powodu zespołu, który ma

Julia Cicha

22 stycznia 2022, 17:00

Marca, EFE

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Deportivo Alavés José Luis Mendilibar odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji przed jutrzejszym starciem z Barceloną. Zachęcił swoich piłkarzy do odważnej gry, ponieważ jego zdaniem będą musieli strzelić przynajmniej jednego gola.

- Normalne będzie zdobycie bramki przez Barcelonę. Ona ma świetny zespół, sporód pierwszego składu i ławki rezerwowych można by zbudować dwie drużyny. Młodzi dobrze wchodzą do gry, a doświadczeni gracze im pomagają. Sprowadzeni piłkarze na razie nie pokazują tego, czego oczekiwano.

- Barça nie może płakać z powodu zespołu, który ma. Moje drużyny zawsze grały intensywnie. Muszą być przekonane co do tego, bo jeśli zaczynasz się zastanawiać, to się cofasz. Jeśli będziemy przekonani co do naciskania i intensywności gry, będziemy mieli szansę.

- To prawda, że aby naciskać w ataku, trzeba być odważnym, ponieważ patrzysz w tył i widzisz dużo wolnej przestrzeni. Musimy myśleć o przestrzeni, która została obronie rywali, a nie o tej, która jest za nami. Stałe fragmenty gry? Pomagają, gdy gra ci nie idzie. Zobaczymy, czy będziemy w stanie tworzyć takie okazje, bo Barça to zespół, który cierpi przy stałych fragmentach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ma racje, wiele zespołów chciałoby mieć taki skład jak my. Inna rzecz jak sie ten skład przygotuje i zestawi.
« Powrót do wszystkich komentarzy