Piłkarze Barcelony doznali 28 kontuzji w 29 meczach

Julia Cicha

21 stycznia 2022, 18:00

Sport

53 komentarze

Fot. Getty Images

Jednym z głównych problemów Barcelony w tym sezonie są liczne kontuzje. Może to być spowodowane złym przygotowaniem fizycznym lub błędami sztabu medycznego. Wielu piłkarzy wypadało z gry więcej niż raz.

Na początku sezonu Barça musiała radzić sobie bez takich zawodników jak Ansu Fati, Pedri czy Ousmane Dembélé. Na długi okres wypadli Sergi Roberto i Martín Braithwaite, a Kun Agüero zmuszony był zakończyć karierę, choć tutaj nie należy dopatrywać się winy klubu ani lekarzy. Wczoraj w meczu z Athletikiem kolejnej już kontuzji doznał Ansu, który według mediów może pauzować nawet przez dwa miesiące. Niepewny jest także stan zdrowia Pedriego, który z ostrożności poprosił w końcówce dogrywki o zmianę. Na razie nie opublikowano żadnego komunikatu precyzującego jego dolegliwości. Możliwe więc, że gracz i trener chcieli jedynie dmuchać na zimne.

W sumie od początku sezonu w klubie doszło aż do 28 kontuzji w 29 meczach, co daje niemal jeden uraz na spotkanie. Tylko siedmiu zawodników z pola ani razu nie odczuwało w trakcie kampanii żadnych dolegliwości. Są to Clement Lenglet, Sergio Busquets, Riqui Puig, Ferran Jutglà, Ez Abde, Dani Alves i Ferran Torres. Ostatnia dwójka jednak praktycznie dopiero zadebiutowała w drużynie, a Ferran i Ez są formalnie graczami rezerw. Nie można też zapominać, że Torres trafił już na Camp Nou z urazem, przez który musiał poczekać kilkanaście dni na rozegranie pierwszego meczu.

Xavi stara się poprawić przygotowanie zawodników, a od razu po rozpoczęciu pracy zmienił część sztabu medycznego i przywrócił na stanowisko doktora Ricarda Prunę. Na wyniki potrzeba jednak czasu i prawdopodobnie poprawę powinniśmy zobaczyć dopiero w kolejnym sezonie. Na razie nie należy spodziewać się drastycznego zmniejszenia liczby urazów, co jest poważnym problemem dla Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zaraz dla Barcelony wprowadzą specjalny algorytm - obok "expected goals" będzie "expected injuries"
« Powrót do wszystkich komentarzy