Sport: Agent Dembélé spotka się z Barceloną w przyszłym tygodniu

Dariusz Maruszczak

21 stycznia 2022, 12:15

Sport

57 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Sprawa Ousmane’a Dembélé po wczorajszych deklaracjach Mateu Alemanyego i samego Francuza nie jest zakończona, a wręcz może nabrać rozpędu w kolejnych tygodniach
  • Dziennik Sport uważa, że wkrótce powinno dojść do spotkania agenta piłkarza z Barceloną
  • Stanowiska obu stron są odległe, ale zawodnik nadal myśli o kontynuowaniu kariery na Camp Nou

Dembélé nie znalazł się w kadrze na mecz z Athletikiem, a Barça postawiła sprawę jasno, że chce, aby 24-latek opuścił klub przed 31 stycznia. Mimo to sam zawodnik stwierdził, że negocjacje wciąż trwają, a doniesienia medialne wskazują, że Francuz chce zostać. Tak też miał zresztą przekazać wcześniej samemu Xaviemu. Sytuacja między obiema stronami jest napięta i padają nawet wzajemne oskarżenia, ale musi zostać w jakiś sposób rozwiązana.

Dlatego też zdaniem Sportu agent Dembélé Moussa Sissoko ma w planach spotkać się z Barceloną 24 lub 25 stycznia, próbując zmienić położenie odsuniętego od kadry piłkarza. Dziennik twierdzi, że podjęta zostanie nawet próba osiągnięcia porozumienia ws. przedłużenia kontraktu skrzydłowego. Według źródeł Sportu zbliżonych do Sissoko agent oczekuje znacznie niższej prowizji niż 20 milionów euro, o której pisała prasa, ale chce, żeby propozycja Barcelony dla piłkarza była podobna lub nieznacznie niższa od innych otrzymanych ofert. Do tej pory stanowiska obu stron były odległe, a potencjalny brak kontynuowania przez Dembélé współpracy z Blaugraną doprowadza do sytuacji, w której klub chce stawiać na innych graczy. 

Zobaczymy, jaka będzie reakcja Xaviego po wczorajszej porażce z Athletikiem - czy Francuz znajdzie się w kadrze na pojedynek z Alavés, który ma odbyć się już w niedzielę, jeszcze przed spotkaniem z Sissoko. Jeśli nie, Dembélé będzie mógł wrócić dopiero 6 lutego, gdy rywalem Katalończyków będzie Atlético. Sport donosi, że bliscy piłkarza są zaskoczeni decyzją Xaviego o braku powołania 24-latka na mecz z Athletikiem i nie rozumieją zmiany jego nastawienia. Uważają oni, że trener uległ naciskom ze strony klubu.

Rozwiązanie sprawy nie będzie łatwe. Pogorszenie relacji z pewnością nie sprzyja wypracowaniu jakiegokolwiek porozumienia. Otoczenie Dembélé uważa, że Barça nie pomogła Francuzowi w poprawie jego stanu zdrowia, i zarzuca klubowi kreowanie złego wizerunku piłkarza w mediach poprzez różnego rodzaju przecieki. Blaugrana też może zarzucić 24-latkowi jego wydajność, wcześniejszy brak profesjonalizmu czy wybujałe oczekiwania finansowe. Nie wiadomo, czy kontynuowanie współpracy w ogóle jest możliwe. Można jednak zakładać, że podczas negocjacji Barcelona będzie raczej próbowała przekonać zawodnika do przeniesienia się do innego klubu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oferta była aktualna do wczoraj, dziś , jutro i 25 stycznia jej nie ma. Na rozmowy to chyba trochę szkoda czasu - jakoś ciężko mi sobie wyobrazić dalszą współpracę. Rodzina zdziwiona zachowaniem Xavi'ego? Z byka spadli? Trener przychodząc w listopadzie wiedział, że ten sezon jest na budowanie drużyny na kolejny sezon. To na cholerę ma budować drużynę z udziałem zawodnika, którego za chwilę tu nie będzie?! A tak na marginesie, o co ta cała awantura? O te 5 - 6 spotkań jakie ma do rozegrania w tym sezonie zanim się połamie?

@SirChuck wiesz co, mam złe przeczucia, że po tym, jak nasz "golden-boy-killer" się wczoraj znowu połamał, to Barcelona jest jeszcze w stanie się "skusić" na pozostawienie tego pajaca i re-negocjowanie oferty. Trochę się chyba przestraszyli, że zostaną z niczym na skrzydłach.
Osobiście nie chcę widzieć Debele w Barcelonie i uważam, że psuje atmosferę w tej (nowej) ekipie (już nie wspominając o tym ostatnim smrodzie jaki się narobił).
Mam nadzieję, że zarząd i Alemany mają plan C i nie wykonają żadnych pochopnych ruchow --> strzałów w kolano;
Pozdro,
K.

@SirChuck jest jeszcze kwestia walki o LM.
Jeśli Xavi uważa, że Dembele będzie do tego przydatny, to powinien grać.
Trener decyduje.
« Powrót do wszystkich komentarzy