Sport: Coraz więcej ofert za Gaviego [Aktualizacja 20:05]

Mateusz Doniec

18 stycznia 2022, 19:00

Sport, Marca

78 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport donosi, że po Gaviego zgłaszają się kluby takie jak Manchester City, Liverpool, Chelsea czy Bayern Monachium. Absolutnym priorytetem 17-latka jest jednak pozostanie w Barcelonie, a zarząd pracuje nad zdecydowaną poprawą warunków kontraktu utalentowanego pomocnika.

Gavi, który 18 lat skończy dopiero na samym początku kolejnego sezonu, jest jeszcze w teorii zawodnikiem juvenilu, mimo że jego okres gry w futbolu młodzieżowym dawno się zakończył. Pomocnik wykorzystał szansę, którą otrzymał od Ronalda Koemana, i stał się jedną z najważniejszych postaci pierwszego zespołu, czym zmusza klub do zadbania o lepszą umowę.

Klub nad tym pracuje, lecz podczas gdy nie ma wiadomości o postępach, pojawia się coraz więcej klubów zainteresowanych 17-latkiem, które zwracają się z zapytaniami zarówno do Barcelony, jak i do agenta młodego pomocnika Ivana de la Peñi. Najwięcej mówi się o angielskich klubach, a w szczególności o Manchesterze City, Liverpoolu i Chelsea. Również Bayern Monachium wyraził zainteresowanie wychowankiem Barçy.

Klauzula wykupu Gaviego wynosi obecnie 50 milionów euro, co sprawia, że jako reprezentant Hiszpanii jest on niezwykle interesującą okazją na rynku. Jego rozwój jest niesamowity i wszyscy wróżą mu świetlaną przyszłość. Co więcej, jego charakterystyczna zawziętość i waleczność w połączeniu ze świetnym wyszkoleniem z La Masii tylko zwiększają apetyt wielkich europejskich klubów.

Barça jest świadoma tego, co dzieje się wokół Gaviego, lecz zachowuje spokój, ponieważ wie z pierwszej ręki, że absolutnym priorytetem zawodnika jest kontynuowanie kariery na Camp Nou. Dyrekcja sportowa wie jednak, że wobec praktycznie codziennych ofert za 17-latka, musi koniecznie poprawić warunki umowy z utalentowanym pomocnikiem. Klub nie może pozwolić na to, aby zainteresowanie przerodziło się w lukratywną ofertę.

Marca dodaje, że obecnie wynagrodzenie Gaviego sięga około 100 tysięcy euro rocznie. Klub zamierza zaoferować pomocnikowi znaczną podwyżkę w umowie, która miałaby obowiązywać co najmniej do 2026 roku, a klauzula wykupu miałaby wynosić miliard euro.

Aktualizacja 20:05

Sport informuje, że w ciągu najbliższych dni ma dojść do spotkania pomiędzy Mateu Alemanym a agentem Gaviego, aby osiągnąć porozumienie w sprawie nowej umowy 17-latka. Klub nie ma zamiaru dłużej czekać i chce jak najszybciej podpisać nowy kontrakt z zawodnikiem kluczowym dla teraźniejszości i przyszłości Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

500 mln i zapraszam do negocjacji

@MCPaRaCa Ma klauzule 50mln, które PSG, MC, Chelsea, MU, Bayern wypłacą z "małej kieszonki" xD
« Powrót do wszystkich komentarzy