Sport: Barcelona spotka się w najbliższych dniach z agentem Araujo ws. przedłużenia kontraktu obrońcy

Dariusz Maruszczak

14 stycznia 2022, 13:30

Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, Barcelona wkrótce podejmie konkretne działania, aby popracować nad przedłużeniem kontraktu Ronalda Araujo, który wygasa w czerwcu 2023 roku.

Do kontaktów między przedstawicielem Urugwajczyka Edoardo Crnjarem a Blaugraną dochodzi już od kilku tygodni, ale w najbliższych dniach ma wreszcie odbyć się bezpośrednie spotkanie twarzą w twarz. Nowa umowa Araujo ma zakładać podwyżkę wynagrodzenia, przedłużenie współpracy i wzrost klauzuli odejścia, która obecnie wynosi 200 milionów euro. Kolejne udane występy obrońcy sprawiają, że przedłużenie przez niego kontraktu stało się priorytetem dla Barcelony.

Araujo chce zostać, ale pragnie też być doceniony za swoją dobrą wydajność i wszystko, co daje drużynie. Zaangażowanie Urugwajczyka nie podlega dyskusji, co pokazał występ w El Clásico z dwiema śrubami w dłoni pięć dni po operacji. Barça zdaje sobie sprawę, że musi go nagrodzić za dotychczasową postawę, zwłaszcza że 22-latek może być na lata podstawowym graczem katalońskiego klubu.

Barcelona jest też świadoma rosnącego zainteresowania Araujo ze strony wielkich europejskich klubów. W programie „Sin Concesiones” poinformowano wczoraj, że Urugwajczyk znalazł się na celowniku Realu Madryt. Sport uważa jednak, że Araujo nie da się uwieść Florentino Pérezowi, a Barça jest o to spokojna. Inna sprawa, że również angielskie drużyny polują na obrońcę. Z pewnością mogłyby one zaoferować mu intratną propozycję. Mimo to Barcelona zachowuje optymizm w sprawie przedłużenia kontraktu z Araujo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Należy mu się jak psu buda!

Dobrze że to nie Dembele, bo by się chłop załamał jakby miał konsole odstawić :)

Jemu to na pewno należy się jakaś porządna podwyżka

Oby został u nas.

Jest twardy i ma ”grande cojones”. Takimi śrubami to można mocować kotwicę do kabestanu. Mam nadzieję że zostanie długo w klubie a kiedyś wzniesie puchar Europy jako kapitan

No i takie newsy jakich mi brakowało w tamtym roku coraz częściej redakcja dodaje coś extra w postaci np zdjęcia super dzięki:)

Klauzula miliard i kontrakt na 6 lat najlepiej

Nasz najlepszy zawodnik młodego pokolenia, on zrobi największą karierę z całej gromady dzieciakow, nie można go oddać.

Araujo to pewniak, który będzie naszym filarem. Podobno jest Dybala do wyciągnięcia z Juve.

Oby się tylko szybko przestał kolegować z Umtitim, bo opuszczanie 40% spotkań przez głównego defensora przekreśla szansę na jakikolwiek sukces

No hello!
"...nie da się uwieść Florentino Pérezowi*" oj, był już taki jeden co uległ "urokowi" Pere$$$a i dał mu stołek prezydenta RM, a kochał BArce i ich kibiców. (*choć uważam, że info z Araujo-Perez to jest zwyczajnie wyssane z palca).
Wracając do samego Araujo, przedłużenie/polepszenie kontraktu to jest must tu i teraz - byle z głową, nie tak jak Barto, ale wierzę w Alemany, że znajdzie rozwiązanie win-win.
Pozdro,
K.

Perez !
Co ?
czekaj dalej

Podziwiam tego zawodnika, jego charakter, zaangażowanie, miłość do sportu i klubu

To jest gosc.. takich nam trzeba