Jaume Roures: Jeśli Barça sprzeda jakieś aktywa, sprowadzenie Hålanda jest możliwe

Julia Cicha

14 stycznia 2022, 18:00

Marca

22 komentarze

Fot. Getty Images

Szef Mediapro Jaume Roures przeanalizował w jednym z programów telewizyjnych obecną sytuację w piłce nożnej oraz sprzedaż praw telewizyjnych do meczów piłkarskich.

Prawa telewizyjne na MŚ w Katarze: Przetarg trwa do 11 lutego. Mecz inauguracyjny, finał i mecze Hiszpanii muszą być puszczane w naszym kraju w kanale otwartym. Myślę, że frekwencja przed telewizorami będzie większa, bo to epoka, gdy częściej niż latem ogląda się telewizję.

Prawa do piłki kobiecej: W tym tygodniu sąd orzekł, że RFEF pozbawiła nas udziału w przetargu w złej wierze. To jasne, że działania federacji były negatywne dla kobiecej piłki. Mediapro dało pieniądze, by zapłacić piłkarkom, a nie jest to naszym obowiązkiem. Uprawia się propagandę. Od lat nie rozmawiam z Rubialesem, niestety wydaje się, że takie rządy jak jego służą tylko kaprysom.

Håland do Barçy i Mbappe do Realu?: Jeśli Barça sprzeda jakieś aktywa, sprowadzenie Hålanda jest możliwe. Ja jestem bardziej fanem Mbappe, ale nie wiem, gdzie zagra. Wygrałem kolację, zakładając się, że nie trafi do Realu w tym sezonie.

Umowa z CVC: To dobra operacja, ale można dyskutować o terminach. Ta umowa wysoko ceni hiszpańską piłką i da jej finansową stabilność oraz możliwość poradzenia sobie w XXI wieku. Rozumiem brak zgody Florentino, bo on wojuje z ligą, ale nigdy nie zrozumiałem, dlaczego Barça nie dołączyła do porozumienia.

Sytuacja finansowa Barcelony: Za 4-5 lat zobaczymy wszystko bardzo jasno, bo smród, który zostawili po sobie Bartomeu i spółka, to nie byle co. Xavi to najlepsza droga dla Barçy. To musi być ktoś, kto zna klub tak jak on. Wydaje się, że klub wraca na odpowiednie tory.

Real: Florentino bardzo dobrze zarządza, to nie podlega dyskusji. Można powiedzieć coś o transferach lub wielkości stadionu. Benzema to wielki strzelec. Smuci mnie, że Hazard nie pokazuje wcześniejszego poziomu.

Wielu komentatorów jest za Realem, jak powiedział Piqué?: Bez wątpienia Real przez długi czas zastępował reprezentację Hiszpanii, został wybrany najlepszym klubem XX wieku. Ma to wpływ na wiele rzeczy, na sędziów czy dziennikarzy, trzeba z tym żyć. Za dużo się plotkuje, a za mało analizuje, ja preferuję komentatorów w typie Valdano.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak dla mnie Haland nie błyśnie w Hiszpani zbyt mało miejsca, on jest szybki i potrzeba mu tej przestrzeni żeby ją nabrać. A u nas jest grana pilka na małej przestrzeni. Z naszą gra gdzie cały przciwnik się cofa on nie znajdzie dla siebie miejsca... z naszą gra gdzie przeciwnik wraca cała drużyna na swoją 16 nie znajdzie miejsca.

Tylko teraz pytanie czy Barca chce Halanda dlatego ze jest dobry i pasuje pod Xaviego, czy po to żeby Laporta sie popisał xD Bo to wygląda jakby Laporta sie nim pucował a nie jakby Xavi faktycznie go chciał w zespole