Robert Moreno: Barcelona oddała jeden strzał na bramkę, a my cztery, musimy być z siebie dumni

Łukasz Lewtak

9 stycznia 2022, 09:25

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Granady Robert Moreno podkreślał na konferencji prasowej po zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Barceloną, że jego zespół oddał cztery razy więcej strzałów na bramkę i że może być dumny ze swoich zawodników.

Najlepsza seria bez porażki: "Jesteśmy zadowoleni z remisu ze względu na przebieg meczu. Jestem zadowolony z mojej sugestii, że trzeba wyjść i dać z siebie wszystko, a nie rozluźniać się. Rywale oddali jeden strzał na bramkę, a my cztery. Musimy być z siebie dumni, bo drużyna idzie do przodu i nie poddaje się. Zdobycie punktu przeciwko Barcelonie w lidze to coś, z czego należy się cieszyć".

Przechodzisz do historii: "To są statystyki, ale ja chciałbym przejść do historii za osiągnięcie utrzymania. Nie skupiam się na przechodzeniu do historii".

Granada za twojej kadencji: "Kiedy wyniki są dobre, łatwiej jest powiedzieć, że jest to taka Granada, jakiej pragnę. Wszystko, co robimy, ma na celu osiągnięcie dobrych wyników, ale jestem pewien, że będą też złe momenty. Znalazłem drużynę z niesamowitym zapałem i poczuciem wspólnoty. Dodaję swoje niuanse. Nie chcę być oportunistą, jestem tu po to, by zdobywać punkty".

Scenariusz meczu: "Spodziewaliśmy się formacji 3-4-3, myśleliśmy o tym, w jaki sposób możemy wywrzeć presję na Barcelonę. Rywalom udawało się dochodzić jedynie do pojedynków jeden na jeden. Gdy tylko wyszliśmy na boisko, poszliśmy naprzód z pressingiem. Piłkarze przystąpili do realizacji tego, o czym im mówiłem. W piłce nożnej musisz wybrać, jak chcesz przegrać. Jeśli masz swój sposób gry, zawsze musisz go wdrażać. Postanowiliśmy zaryzykować z trzyosobową obroną, z Puertasem i Suárezem, a bramka padła po rzucie rożnym, kiedy przewaga liczebna nie jest tak zauważalna. Zobaczymy, czy uda nam się osiągnąć utrzymanie tak szybko, jak to możliwe".

Debiut Collado: "Collado ma specyficzne cechy, które mogą dać nam coś innego. Włączenie do kadry nowych piłkarzy, którzy mogą zmienić oblicze meczu, zawsze jest korzystne".

Ponowne spotkanie z Xavim: "Pozdrawiam go serdecznie, podziwiam go jako zawodnika. On może wyrazić swoją opinię na mój temat, a ja podziękowałem mu za jego słowa. Kiedy ktoś taki jak Xavi mówi o tobie dobrze, trzeba mu za to podziękować".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze, że te w teorii słabsze zespoły, w ogóle już się nas nie boją.

Co z was za ciołki takie durne komentarze wrzucać, nie podoba wam się jak gra Barca to nie oglądajcie jej, no chyba że kibicujcie Granadzie to ok, ale nie wiem po cholerę wchodzicie na stronę dla kibiców Barcy.

Chłop się oderwał od rzeczywistości.. Jedyny ich sposób na zagrożenie naszej bramki to była laga na szybkich skrzydłowych.. kolejny raz Barca może sobie pluć w brodę bo oddaje inicjatywę przeciwnikowi w końcówce spotkania. Tak było nawet w Pucharze z 3ligowcem. Płacimy kolejny raz za minimalizm, zamiast dobić przeciwnika.
konto usunięte

Kolejny udający idiotę.
Niezaliczona prawidłowa bramka z pierwszej połowy, kilka groźnych akcji, i Granada zaczęła grać dopiero po czerwonej kartce.
Nie dziwię się że Luis go wywalił z repry.