Sergio Busquets: Musimy pokazać większe zdecydowanie i lepszą grę

Łukasz Lewtak

8 stycznia 2022, 20:45

Barça TV, Marca

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Kapitan FC Barcelony Sergio Busquets udzielił wywiadu dla Barça TV tuż po zremisowanym wyjazdowym meczu ligowym z Granadą (1:1).

[Marc Brau, Barça TV] Szkoda tego wyniku, prawda?

Po golu w drugiej połowie musieliśmy utrzymać się w posiadaniu piłki. Rywale musieli z kolei wyjść i szukać bramki na 1:1, a co za tym idzie - zostawiać za sobą wolne przestrzenie. Zmuszali nas jednak do szybszych ataków dzięki pressingowi. Potem przyszła czerwona kartka, zostaliśmy w pewnym momencie w dziewięciu, bo Dani był poza grą. To zupełnie zmieniło mecz. Szkoda tego rzutu rożnego, uciekły nam ważne dwa punkty.

W drugiej połowie po golu Luuka de Jonga wydawało się, że macie dobrą dynamikę i wygracie. Szkoda, bo gol dla Granady padł po jej jednej jedynej akcji.

Tak. Powinniśmy walczyć o strzelenie drugiego gola. Podobna sytuacja przytrafiła nam się w wyjazdowych meczach z Celtą i Osasuną. Graliśmy co prawda w dziesiątkę, ale musimy pokazać większe zdecydowanie i lepszą grę. Być może zabrakło nam więcej cierpliwości i dłuższego utrzymywania się przy piłce. Jeśli chodzi o Luuka, nie znam jego przyszłości. To zawodnik o bardzo konkretnej charakterystyce i jest bardzo przydatny. Oby dalej mógł nam pomagać w ten sposób.

Teraz przed wami zupełnie inny świat w Superpucharze Hiszpanii.

Tak, to inne rozgrywki, inny mecz. To będzie trudne spotkanie, ale chcemy zdobyć tytuł w połowie sezonu i o to będziemy walczyć. Myślę, że powinniśmy się poprawiać. Coraz lepiej rywalizujemy, jesteśmy coraz solidniejsi. Obyśmy mogli odzyskać wszystkich i poprawiać swoją grę. Musimy wygrywać w lidze. Naszym celem musi być patrzenie w górę tabeli.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busi mądrze mówi ale przy golu nic nie zrobił ,stał jak tyczka na polu.Gdyby mu się chciało to by wybił piłkę głową a tak ma asystę przy stracie bramki
« Powrót do wszystkich komentarzy