Mundo Deportivo: Memphis Depay, Ansu Fati i Gavi wracają do gry

Mateusz Doniec

7 stycznia 2022, 12:15

Mundo Deportivo, FC Barcelona

34 komentarze

Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniu z Granadą Xavi będzie mógł liczyć na powracających do gry Ansu Fatiego, Memphisa Depaya, Gaviego, Sergiño Desta i Alejandro Balde. Nie ma jeszcze informacji na temat stanu zdrowia Pedriego i Abde. Debiut Ferrana Torresa został zaplanowany na El Clásico 12 stycznia.

Xavi oczekuje, że na sobotni mecz z Granadą będzie mógł odzyskać kilku zawodników, którzy do tej pory leczyli kontuzje bądź byli odizolowani od grupy po otrzymaniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Choć w ostatnim meczu Pucharu Króla przeciwko Linares kontuzje odnieśli Ronald Araujo i Frenkie de Jong, to można spodziewać się, że w ich miejsce wrócą m.in. Memphis Depay, Ansu Fati i Gavi.

Zielone światło dla Memphisa i Ansu uznaje się już za pewnik. Jak zapewniał na konferencji prasowej Xavi, obaj napastnicy nie zostali uwzględnieni w kadrze na pucharowy mecz z Linares, lecz wszystko wskazuje na to, że będą gotowi na spotkanie z Granadą. W końcowej fazie rekonwalescencji byli także Pedri i Ferran Torres, lecz pozytywny wynik na obecność koronawirusa przedłużył powrót do gry obu zawodników. Wiele zależy od kolejnych testów, lecz Gerard Romero donosi, że nawet jeśli Barcelonie udałoby się zarejestrować byłego zawodnika Manchesteru City, a 21-latek otrzymałby negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, to i tak nie zostałby powołany na mecz z Granadą. Debiut byłego Ferrana zaplanowany jest na półfinałowe spotkanie Superpucharu Hiszpanii przeciwko Realowi Madryt.

Klub poinformował także oficjalnie, że Gavi, Sergiño Dest i Alejandro Balde otrzymali negatywny wynik testu na koronawirusa i wracają do treningów z zespołem. Nie ma jeszcze informacji na temat stanu zdrowia Abde.

Nieznana jest jeszcze data powrotu do gry Martína Braithwaite’a, który we wrześniu przeszedł operację kolana. Można się jednak spodziewać, że Duńczyk wkrótce wróci do treningów. Daleka droga czeka jeszcze Sergiego Roberto, który na początku grudnia poddał się operacji prawego uda. Oczekuje się, że 29-latek wróci do gry w marcu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Królu Fati strzelaj dużo bramek!
« Powrót do wszystkich komentarzy