Linares - Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

5 stycznia 2022, 21:48

52 komentarze

Linares Deportivo

LIN

Herb Linares Deportivo

1:2

Herb Linares Deportivo

FC Barcelona

FCB

  • Hugo Diaz 19'
  • 63' Ousmane Dembélé 
  • 69' Ferran Jutglà 
  • środa, 5 stycznia 19:30
  • Estadio de Linarejos
  • TVP Sport

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Linares w 1/16 Pucharu Króla zdaniem Redakcji FCBarca.com? 

Najlepsze: awans pomimo problemów

Przerzedzona kadra w rywalizacji z ekipą z trzeciej ligi nie może być wymówką. Obowiązkiem Barcelony było zwycięstwo nad zdecydowanie niżej notowanym przeciwnikiem. Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Xaviego źle i trzeba było odrabiać straty. Zespół nie prezentował się najlepiej, ale w drugiej połowie udało się strzelić dwa gole i ostatecznie awansować do 1/8 Pucharu Króla. W sytuacji Barcelony jest to bardzo ważne, ponieważ jest to jedno z trofeów, które pomimo fatalnej rundy jesiennej wciąż jest w zasięgu. Niedługi nikt już nie będzie pamiętał o stylu, w jakim Barça ten awans wywalczyła, natomiast z odbudowaną kadrą walka o Puchar Króla powinna być jednym z priorytetów w trwającym sezonie. 

Najgorsze: niewykorzystane szanse Puiga i Minguezy

Pojedynki ze słabszymi rywalami w Pucharze Króla to zwykle szansa dla słabiej dysponowanych i rzadziej grających zawodników na to, by się trochę odbudować. Dzisiaj taką okazję dostali Mingueza i Riqui Puig. Obaj w ostatnim czasie nie prezentowali najwyższej formy i o ile Oscar utrzymał zaufanie Xaviego, o tyle Riqui stał się już głęboką rezerwą. Na tle Linares obaj wyglądali jednak wciąż tak samo słabo, jak w rywalizacji z silniejszymi zespołami. Liczne straty oraz bezradność w destrukcji sprawiły, że Puig został zmieniony już w przerwie. Mingueza dotrwał do końca meczu, jednak ponosi część winy za straconego gola, a był to tylko jeden z wielu jego błędów dzisiejszego wieczora. Obaj po raz kolejny zawiedli i kto wie, czy nie wylądują na długiej liście zawodników, którzy z klubem muszą się pożegnać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mingeza zawalił bardziej od Alby? Najbardziej się skompromitował Neto.

@Baks nie często dzielę się tutaj opinią ale podzielam zdanie, Neto dzisiaj niestety nie pokazał klasy.
« Powrót do wszystkich komentarzy