Jakie klauzule zawarto, a jakich nie zawarto podczas sprowadzania Ferrana Torresa?

Julia Cicha

5 stycznia 2022, 17:28

MD, Fabrizio Romano

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Ferran Torres jest już oficjalnie piłkarzem Barcelony i w poniedziałek został zaprezentowany przed kibicami. Media publikują dziś jednak niektóre szczegóły porozumienia między klubami oraz treść przeprowadzonych negocjacji.

Transfer napastnika ogłoszono nieco później, niż przewidywano, co wywołało pewne spekulacje medialne. Jedna z wersji mówiła, że opóźnienie było wywołane próbą zawarcia w umowie klauzuli mówiącej, że w przypadku braku możliwości rejestracji Hiszpana Barça mogłaby „zwrócić go” Manchesterowi City. Źródła z klubu zapewniają jednak dziennikarzy Mundo Deportivo, że było niemal odwrotnie. Pod koniec negocjacji to Anglicy poprosili o zawarcie w kontrakcie klauzuli obligującej Katalończyków do rejestracji zawodnika. Ci odpowiedzieli, że nikt nie będzie mówił im, kiedy mają rejestrować graczy, a oczywistym było, że skoro go pozyskują, to zamierzają korzystać z jego usług. W tym celu konieczna jest rejestracja, więc klauzulę uznano za zbędną. Obecnie wydaje się, że Ferran może zostać zarejestrowany do końca tygodnia, o czym przekonywał Mateu Alemany.

Według Mundo Deportivo City niechętnie sprzedało Barcelonie Torresa, który poprosił o to Guardiolę, i utrudniało nieco operację. Ostatecznie jednak Barça pozyskała napastnika i jest bardzo zadowolona, ponieważ wynegocjowała płatność w trzech ratach. Pierwsza z nich będzie miała miejsce dopiero za osiem miesięcy. Z klubu mają dochodzić informacje o niezadowoleniu Realu Madryt z tego transferu. Ma być to powodem, dla którego niektóre media informują, że Katalończycy nie będą w stanie zarejestrować gracza. Z kolei rzetelny dziennikarz Fabrizio Romano dodaje, że City zapewniło sobie prawo pierwokupu Ferrana, gdyby Barcelona zdecydowała się w przyszłości go sprzedać. Ostateczna decyzja należałaby jednak oczywiście do samego zainteresowanego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Real po co się wtrąca?

@Tygryss bo to wuje
« Powrót do wszystkich komentarzy