Ousmane Dembélé może już negocjować z innymi klubami

Maciej Łoś

1 stycznia 2022, 11:30

Mundo Deportivo, Sport, AS, TV3

108 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé nie porozumiał się z Barceloną w sprawie nowego kontraktu, dlatego od dziś może już otwarcie negocjować z innymi klubami.

Barça złożyła Francuzowi ofertę kilka dni temu, ale jego żądania zdecydowanie przewyższają możliwości klubu. Zgodnie z informacjami ASa, dyrekcja zamierza jeszcze skontaktować się w poniedziałek z reprezentującym interesy Dembélé Moussą Sissoko, ale nie przedstawi mu lepszej propozycji ze względu na limit wynagrodzeń. TV3 twierdzi, że agent zawodnika oprócz wysokiej pensji zażądał 15 milionów euro premii dla siebie i 30 dla swojego klienta.

Jeśli nie nastąpi nieoczekiwany zwrot akcji i strony nie dojdą do porozumienia, Barcelona będzie chciała sprzedać Francuza już w styczniu. W innym przypadku Dembélé będzie zawodnikiem Barçy jeszcze przez sześć miesięcy, a następnie opuści ją za darmo. Skrzydłowy cieszy się zainteresowaniem różnych klubów, m.in. PSG, Manchesteru United, Arsenalu, Bayernu Monachium i Juventusu. Sport informuje o tym, że zawodnik otrzymał już ofertę od Newcastle, które proponuje mu 20 milionów euro rocznie oraz 20 milionów premii za podpis dla gracza i 12 dla agenta. To jednak nie zadowala Francuza, który oczekuje więcej pieniędzy.

Dembélé gra w Barcelonie od 2017 roku, kiedy to został wykupiony z Borussii Dortmund za 105 milionów euro i 40 milionów euro zmiennych. Jego pobyt w klubie jest rozczarowujący da fanów z powodu wielu kontuzji, problemów z zachowaniem i kłopotów ze złapaniem optymalnej formy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech juz opusci Barce.
« Powrót do wszystkich komentarzy