Sport: Ousmane Dembélé ma wstępne porozumienie z Juventusem [Aktualizacja 21:10]

Dariusz Maruszczak

30 grudnia 2021, 11:45

Sport, Mundo Deportivo, AS

118 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media zgodnie poinformowały, że wyniki ostatniego spotkania przedstawicieli Ousmane’a Dembélé z Barceloną nie były najlepsze, a obecnie wygląda na to, że piłkarz opuści klub. Prasa donosi już o potencjalnych kierunkach, jakie może obrać francuski skrzydłowy.

Sport podaje wręcz, że Dembélé ma już wstępne porozumienie z Juventusem w sprawie przybycia do klubu 30 czerwca, kiedy wygasa jego kontrakt z Barceloną. Stara Dama od kilku miesięcy była w kontakcie z przedstawicielami 24-latka i wysłała mu konkretną propozycję na wypadek, gdyby jego obecna umowa dobiegła końca. Podobnie zresztą miał zrobić Manchester United. Tymczasem Barcelona nie zamierza spełniać wybujałych oczekiwań finansowych piłkarza, który rzekomo jest zły, że poproszono go o przedłużenie kontraktu na gorszych warunkach, aby móc pozyskać Ferrana Torresa.

Sprawa nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięta i nic nie zostało podpisane. Zdaniem Sportu Dembélé czeka bowiem na intratną propozycję PSG, z którego latem może odejść Kylian Mbappe. Mundo Deportivo już poinformowało, że paryżanie rozpoczynają rozmowy z agentami zawodnika Barcelony, którzy chcą zaoferować 24-latkowi inny projekt sportowy, pozwalający mu rozwijać swoje zdolności. PSG uważa, że Dembélé może dobrze dopasować się do ekipy ze swojego ojczystego kraju, a jego wiek i talent sprawiają, że powinien być dobrym nabytkiem.

Oprócz ofert z powyższych klubów Dembélé otrzymał też propozycje z Arsenalu, który przebudowuje się pod wodzą Mikela Artety, a także z Newcastle. Sroki nie są jednak atrakcyjnym miejscem dla Francuza ze względu na niską pozycję w Premier League. Zobaczymy, jaka będzie reakcja Barcelony na fiasko negocjacji z Dembélé, ale Xavi już wskazywał, że nie będzie odsyłał gracza na trybuny z powodu braku przedłużenia umowy.

Aktualizacja

15:36 Jak donosi dziennik Ara, Barcelona rozważa sprzedaż Dembélé już w styczniu, jeśli ten nie zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu z klubem. Barça wysłucha w takim wypadku każdej oferty.

15:45 Według Esport3 Barça w najbliższych godzinach przekaże Xaviemu zamiar sprzedaży Dembélé już teraz za 10 milionów lub pozostawienie piłkarza na trybunach do końca jego kontraktu. Trener do tej pory był przeciwnikiem takiego rozwiązania. Dziennikarz Xavi Lemus informuje, że obóz zawodnika oczekuje wynagrodzenia dla Francuza na poziomie 30 milionów euro brutto rocznie, a także premii za podpisanie umowy, zarówno dla skrzydłowego (30 mln), jak i agenta (15 mln).

15:57 Nicolo Schira uważa, że Newcastle spróbuje wykupić Dembélé w styczniu, jeśli Barça postanowi go sprzedać. Zdaniem dziennikarza Francuz nie prowadzi za to żadnych rozmów z Juventusem.

16:22 Mundo Deportivo i Sport zgadzają się, że Barcelona nie dała jeszcze za wygraną i spróbuje przedłużyć kontrakt z Dembélé, ale jest już bardzo blisko odpuszczenia negocjacji. Klub nie zamierza bowiem poprawiać swojej oferty.

19:17 Toni Juanmarti ze Sportu podaje, że Barcelona rozważa zaoferowanie Dembélé odejście za darmo już w styczniu. Barça nie wie jednak, czy Francuz to zaakceptuje, ponieważ klub uważa, że piłkarz ma już plan związany z odejściem w czerwcu.

21:10 Ramon Salmurri z Catalunya Radio informuje, że Laporta nie jest zwolennikiem odesłania Dembélé na trybuny, jeśli ten nie przedłuży kontraktu,

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym go bardziej widział w PSG, zawsze lubię patrzeć jak szejki marnują hajs. Ale w sumie Agnelli też może być.
« Powrót do wszystkich komentarzy