Sport: Barcelona musi zdecydować między Christensenem i De Ligtem

Dariusz Maruszczak

26 grudnia 2021, 09:15

Sport

88 komentarzy

Fot. Getty Images

Sport informuje, że Barcelona będzie musiała dokonać wyboru co do dalszego rozwoju transakcji związanych z pozyskaniem środkowego obrońcy. W tym kontekście mówi się o Andreasie Christensenie i Matthijsie de Ligcie.

Duńczyk jest jednym z piłkarzy wzbudzających zainteresowanie Barcelony w kontekście zatrudnienia na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu kontraktu. Według Sportu Barça miała już niemal zamknięte negocjacje ws. pozyskania gracza Chelsea, ale operacja została wstrzymana po tym, jak pojawiła się opcja związana z Holendrem. Juventus ma być gotów na sprzedaż De Ligta, co sprawiło, że Katalończycy chcą sprawdzić możliwość sprowadzenia 22-latka.

Sport podaje, Barcelona będzie musiała w kolejnych dniach podjąć decyzję, ponieważ Christensen chce określić swoją przyszłość już w styczniu. Negocjacje rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Zdaniem dziennika Barça mogła pozyskać Duńczyka na zasadzie wypożyczenia już poprzedniej zimy, kiedy nie grał regularnie w Chelsea, ale ze względu na wybory prezydenckie w Dumie Katalonii transakcja nie doszła do skutku. Barcelona rozważała transfer Christensena także w kontekście lata, ale ostatecznie wybrała darmowego Érica Garcíę.

Teraz klub znów będzie musiał podjąć decyzję. Blaugranę zawsze uwodził pomysł sprowadzenia De Ligta, ale operacja prawdopodobnie będzie niezwykle trudna do przeprowadzenia ze względu na koszt transferu i wynagrodzenie zawodnika. Dlatego też skupienie uwagi na Holendrze może ostatecznie okazać się stratą czasu. Tymczasem Christensen wstrzymał negocjacje z Chelsea i nie przyjął kilku ofert od obecnego pracodawcy. Oczekuje jednak, że Barcelona się określi, ponieważ w przeciwnym wypadku wysłucha propozycji The Blues lub innego klubu. Sytuację piłkarza śledzą m.in. Bayern i wspomniany Juventus.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A piniondze skąd?

@Scross Kredyt wzieli ponad miliard

@Scross w skarpecie mają schowane

@Scross kiedy wreszcie skumacie, że kasa jest tylko problemem jest limit płac nałożony przez ligę?

@Scross Od ciebie, coś dorzucisz i starczy, co to dla ciebie.

@monsterrize Niestety nie prowadzę działalności charytatywnej :P

@1899Seba1899 A powiedz mi drogi Sebastianie z czego on wynika? Otóż ze spadku przychodów przy utrzymaniu kosztów, które doprowadziły do takiego limitu płacowego, zatem powtarzam. Pieniądze skąd na pensję skoro jest limit płac? Chyba, że według Ciebie nie płacą w pieniądzach, a np w bananach.
« Powrót do wszystkich komentarzy