Mundo Deportivo: Barça chce sprowadzić Noussaira Mazraouiego za darmo latem

Maciej Łoś

25 grudnia 2021, 11:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Noussair Mazraoui jest coraz bliżej Barcelony, jednak prawdopodobnie nie trafi do niej zimą, a dopiero latem. Marokańczykowi kończy się wtedy kontrakt z Ajaksem, dzięki czemu mógłby przejść do Barçy jako wolny zawodnik.

Mazraoui nie został powołany przez reprezentację Maroka na zbliżający się Puchar Narodów Afryki, jednak wciąż zajmuje bardzo wysokie miejsce na liście zainteresowań FC Barcelony. Dyrekcja klubu pracuje nad tym, by sprowadzić prawego obrońcę latem, ponieważ wtedy jego kontrakt z Ajaksem wygaśnie i będzie on wolnym zawodnikiem.

Po odejściu z Amsterdamu Sergiño Desta Mazraoui ponownie wskoczył do pierwszej jedenastki zespołu Erika ten Haga i zbiera bardzo pochlebne opinie. Jego gra przykuła uwagę wielkich klubów, w tym Barcelony. Dyrektor sportowy Ajaksu Edvin van der Sar przyznał nawet, że nie jest pewny pozostania Marokańczyka w klubie.

Dodatkową kwestią ważną dla Joana Laporty jest fakt, że Mazraoui jest klientem Mino Raioli. Prezydentowi Barçy zależy na dobrych stosunkach z agentem, który reprezentuje także Erlinga Hålanda. Norweg wciąż znajduje się na szczycie listy życzeń Barcelony i niewykluczone, że sprowadzenie Mazraouiego może okazać się w pewnym stopniu pomocne przy tej operacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zaproponować jak najszybciej zakontraktowanie, bo jak będziemy czekali to ktoś inny go zgarnie.
Pozdrawiam

W lato wiele innych klubów będzie go chciało sprowadzić i może być o to o dużo dużo ciężej niż gdyby miał przyjść teraz. Jeśli Dest wygląda na prawdę tak słabo na treningach jak wygląda w meczach choć wiem, że miał też problemy zdrowotne... Mimo wszystko trzeba szybko to ocenić i jeśli Dest serio ma takie braki taktyczne to może lepiej warto sprzedać go już teraz i brać Mazraouiego w styczniu bo wydaje się być bardziej ogarnietym pilkarzem taktycznie od Desta co pokazuje jego wymienność pozycji z Antonym.

Oby tylko go nikt nie sprzątną nam z przed nosa.

Za darmo dobry ruch tylko by się nie okazał nowym Destem, Barca musi mieć w końcu kogoś dobrego na tą pozycje tak wiem jest Alves :D