Ronald Araujo: Szkoda, że nie udało nam się strzelić więcej goli

Maciej Łoś

21 grudnia 2021, 23:43

Barca TV

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo strzelił dziś jedynego gola dla Barcelony w meczu z Sevillą. Po ostatnim gwizdku Urugwajczyk opowiedział o tym trafieniu dla Barça TV.

[Marc Brau, Barça TV] Zdobyliście dzisiaj punkt na bardzo trudnym terenie, choć byliście lepszą drużyną i graliście w przewadze. Jak oceniasz to spotkanie?

Myślę, że rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Jedyny błąd popełniliśmy przy bramce dla Sevilli, wkradło się wtedy jakieś rozkojarzenie, które wykorzystał rywal. Szkoda, że nie udało nam się strzelić więcej goli. Gdybyśmy zdobyli trzy punkty, bylibyśmy w 100% zadowoleni. Myślę, że widać dziś było drużynę, o którą prosi Xavi. Pierwsza część sezonu nie była dla nas najlepsza, ale myślę, że znajdujemy się na dobrej drodze.

W ostatnich meczach z rywalami będącymi wyżej w tabeli nie potraficie zdobyć trzech punktów, ale sam pozostajesz optymistą?

Tak, zdecydowanie. Ciężko pracujemy, do tego mamy bardzo dobry zespół, wykonujemy polecenia Xaviego i chcemy stawać się lepsi. Szkoda, że dziś nie strzeliliśmy tego drugiego gola. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach odniesiemy lepsze rezultaty.

Strzeliłeś gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Czy tego typu bramki to twoja specjalność?

Myślę, że w drużynie mamy kilku zawodników grających bardzo dobrze głowami i to jest nasz atut, który można wykorzystać w takich momentach. Pracujemy nad tym na treningach, także nad takimi sytuacjami w naszym polu karnym. Teraz czeka nas przerwa, podczas niej odpoczniemy, a następnie wrócimy do ciężkiej pracy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ty mistrzu swoje zrobiłeś, to wina reszty patalachow z druzyny
« Powrót do wszystkich komentarzy