Xavi Hernández: Po czerwonej kartce dla Koundé brakowało nam cierpliwości

Maciej Łoś

22 grudnia 2021, 00:12

Barca TV

22 komentarze

Fot. Getty Images

Xavi Hernández wypowiedział się na pomeczowej konferencji prasowej na temat swoich odczuć po starciu z Sevillą.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Barça była dziś odważna na stadionie Sevilli. Czy czujesz niedosyt, że nie udało wam się wygrać?

Tak, to był słodko-gorzki mecz. Gra drużyny się poprawiła, ale nie udało nam się wykorzystać czasu w przewadze. W takich momentach musimy być bardziej cierpliwi i lepiej się poruszać, szukać wolnych przestrzeni. Pozytywem jest to, że podążamy właściwą drogą. Minusem jest strata punktów. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale taki jest futbol.

[Marta Ramón, RAC1] Ważniejszy jest dla ciebie fakt straty punktów czy jednak zauważalny progres drużyny?

Po pierwsze myślę o tym, że nie wygraliśmy. Powinniśmy to zrobić, tym bardziej grając w przewadze. Sevilla starała się zabierać czas faulami i wolnym wznawianiem piłki, ale to element gry. To doświadczony zespół, który wie, co robi. Jutro obejrzę mecz i na pewno zobaczę, że moi zawodnicy grali dobrze. To jest Barca, której oczekuję.

[Adria Albets, Cadena SER] Czy to był do tej pory najlepszy mecz w waszym wykonaniu po twoim przyjściu do klub?

W kilku meczach mieliśmy bardzo dobre momenty, ale gra się przez 90 minut i trzeba umieć utrzymywać poziom przez cały czas. Sevilla to świetny zespół. Czujemy niedosyt, ale ogólnie myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Co powiesz o pracy sędziego?

Nie lubię rozmawiać na ten temat. Myślę, że arbitrzy sami powinni odpowiadać na takie pytania na pomeczowych konferencjach. Ich praca jest bardzo trudna.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy masz wrażenie, że nie wykorzystaliście odpowiednio czasu po wyrzuceniu z boiska Koundé?

Graliśmy wtedy dobrze, ale brakowało nam cierpliwości i momentami podejmowania odpowiednich decyzji. Dziś Abde miał trochę problemów, ale za to Ousmane radził sobie nieźle. Próbowaliśmy, dośrodkowywaliśmy i strzelaliśmy, ale nie udało się strzelić zwycięskiego gola.

[Xavi Lemus, TV3] Czy największym waszym problemem jest teraz zbyt mała skuteczność?

Nie, nie uważam tak. Czasem potrzeba nam większego zrozumienia konkretnych momentów w meczu. Nie zawsze są podejmowane odpowiednie decyzje przez zawodników. Rywal to wykorzystuje i potrafi nam utrudnić grę. Gdyby strzał Dembélé trafił do bramki, mówilibyśmy o świetnym meczu, ale rezultat sprawia, że nie możemy być w pełni zadowoleni.

[Diario Deportes] Co sądzisz o grze Sevilli?

To bardzo doświadczony zespół, który potrafi bronić się bardzo dobrze. Ma wielu silnych piłkarzy w obronie i pomocy, przez co musieliśmy częściej korzystać ze skrzydeł. Ale uważam, że dziś byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na więcej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

1 połowa - SUPER gdyby nie głupio stracona bramka po stalym fragmencie gry (znowu)
2 połowa - do momentu zejścia Kounde - średnio, próba rozgrywania od bramki kończyła się stratami, a wybicia przechwytami, miałem wrażenie że tracimy kontrole nad meczem jak to wielokrotnie było w poprzednich sezonach i gdyby nie czerwona kartka to byłoby nerwowo.
« Powrót do wszystkich komentarzy