Xavi Hernández: Po czerwonej kartce dla Koundé brakowało nam cierpliwości

Maciej Łoś

22 grudnia 2021, 00:12

Barca TV

22 komentarze

Fot. Getty Images

Xavi Hernández wypowiedział się na pomeczowej konferencji prasowej na temat swoich odczuć po starciu z Sevillą.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Barça była dziś odważna na stadionie Sevilli. Czy czujesz niedosyt, że nie udało wam się wygrać?

Tak, to był słodko-gorzki mecz. Gra drużyny się poprawiła, ale nie udało nam się wykorzystać czasu w przewadze. W takich momentach musimy być bardziej cierpliwi i lepiej się poruszać, szukać wolnych przestrzeni. Pozytywem jest to, że podążamy właściwą drogą. Minusem jest strata punktów. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale taki jest futbol.

[Marta Ramón, RAC1] Ważniejszy jest dla ciebie fakt straty punktów czy jednak zauważalny progres drużyny?

Po pierwsze myślę o tym, że nie wygraliśmy. Powinniśmy to zrobić, tym bardziej grając w przewadze. Sevilla starała się zabierać czas faulami i wolnym wznawianiem piłki, ale to element gry. To doświadczony zespół, który wie, co robi. Jutro obejrzę mecz i na pewno zobaczę, że moi zawodnicy grali dobrze. To jest Barca, której oczekuję.

[Adria Albets, Cadena SER] Czy to był do tej pory najlepszy mecz w waszym wykonaniu po twoim przyjściu do klub?

W kilku meczach mieliśmy bardzo dobre momenty, ale gra się przez 90 minut i trzeba umieć utrzymywać poziom przez cały czas. Sevilla to świetny zespół. Czujemy niedosyt, ale ogólnie myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Co powiesz o pracy sędziego?

Nie lubię rozmawiać na ten temat. Myślę, że arbitrzy sami powinni odpowiadać na takie pytania na pomeczowych konferencjach. Ich praca jest bardzo trudna.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy masz wrażenie, że nie wykorzystaliście odpowiednio czasu po wyrzuceniu z boiska Koundé?

Graliśmy wtedy dobrze, ale brakowało nam cierpliwości i momentami podejmowania odpowiednich decyzji. Dziś Abde miał trochę problemów, ale za to Ousmane radził sobie nieźle. Próbowaliśmy, dośrodkowywaliśmy i strzelaliśmy, ale nie udało się strzelić zwycięskiego gola.

[Xavi Lemus, TV3] Czy największym waszym problemem jest teraz zbyt mała skuteczność?

Nie, nie uważam tak. Czasem potrzeba nam większego zrozumienia konkretnych momentów w meczu. Nie zawsze są podejmowane odpowiednie decyzje przez zawodników. Rywal to wykorzystuje i potrafi nam utrudnić grę. Gdyby strzał Dembélé trafił do bramki, mówilibyśmy o świetnym meczu, ale rezultat sprawia, że nie możemy być w pełni zadowoleni.

[Diario Deportes] Co sądzisz o grze Sevilli?

To bardzo doświadczony zespół, który potrafi bronić się bardzo dobrze. Ma wielu silnych piłkarzy w obronie i pomocy, przez co musieliśmy częściej korzystać ze skrzydeł. Ale uważam, że dziś byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na więcej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

' W takich momentach musimy być bardziej cierpliwi i lepiej się poruszać, szukać wolnych przestrzeni.' - Dokładnie to było problemem, ale przez cały dzisiejszy mecz. Często nie odnajdywali napastnicy przestrzenii (ze wskazaniem na Jutglę) do zaatakowania przez co było ciężej stworzyć mu coś. Po czerwonej za szybko kończyli akcje dośrodkowaniami, powinni więcej grać po obwodzie w celu otworzenia przeciwnika.

@Rewolucja123 Zgoda, ale jedno ale... to doświadczony zespół, dobrze broniący i gra po obwodzie nic by nie dała, może próba strzałów, jakiś samobój, coś w ten deseń:-)

@kamyk_23 Grali jednego mniej, trochę szybsze tempo i znajdą się dziury, a my zazwyczaj zmiana strony i od razu atak.
« Powrót do wszystkich komentarzy