Pep Guardiola: Jestem pewny, że Xaviemu uda się wyciągnąć klub z kryzysu

Mateusz Doniec

21 grudnia 2021, 13:30

As, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Były trener FC Barcelony Pep Guardiola stwierdził podczas tegorocznej Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu, że Xaviemu uda się wyciągnąc klub z kryzysu, a on wierzy, że triumfy nadejdą.

Pep Guardiola był jednym z głównych bohaterów Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu 2021, na której przyznano mu nagrodę dla najlepszego katalońskiego trenera bieżącego roku. Szkoleniowiec Manchesteru City nie odebrał statuetki osobiście, lecz połączył się z uczestnikami gali w formie online. Po krótkiej przemowie odpowiedział na kilka pytań związanych m.in. z obecną sytuacją FC Barcelony.

Xavi i zarząd: W tym momencie klubem rządzą bardzo dobry zarząd i bardzo dobry trener, który kocha Barcelonę. Jestem pewny, że uda mu się wyciągnąć klub z kryzysu.

Młodzież: Trzeba być cierpliwym, lecz „są nasiona, które z pewnością przyniosą dobre owoce”. Kiedy drużyna wróci na właściwe tory, znów będzie wygrywać, jak to Barça zawsze robiła. Młodzież ciągnie tę drużynę i pokazuje ogromny talent. Po dokonanych transferach Barça wróci na swoje miejsce. Trzeba być cierpliwym, ponieważ w życiu nie zawsze się wygrywa.

Sytuacja Barcelony: Barça w ostatniej dekadzie zdobywała mistrzostwa ligowe, Puchary Króla i dochodziła do półfinałów Ligi Mistrzów, a i tak uznawano sezon za porażkę. Nie powinniśmy się denerwować. Mówimy o klubie, który zdominował ligę hiszpańską z góry na dół z różnymi zawodnikami, trenerami i prezydentami. Wystarczał jeden słaby mecz i wylatywałeś, a wszystko uznawano za porażkę. W życiu, jeśli przy czymś nie trzeba się natrudzić, to nie ma to wartości. Teraz klub przechodzi przez gorszy okres, lecz trzeba to wytrzymać. Nadejdą lepsze czasy. Jeśli w tym sezonie Barça nic nie wygra, co za problem? Jeśli nic nie wygra w kolejnym, co się stanie? Nic. Trzeba walczyć w następnym sezonie.

Nagroda dla najlepszego szkoleniowca 14 lat po trenerskim debiucie: Nie jesteśmy już tacy sami jak 14 lat temu. Jesteśmy lepsi, lecz najważniejsze w świecie futbolu jest, jak zawsze, wygrywanie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Amigosi powinni się wspierać. A teraz za ferana Torresa plać i płacz.
« Powrót do wszystkich komentarzy