AS: Xavi obwinia Pepa Segurę o zmianę metodologii w klubie

Julia Cicha

21 grudnia 2021, 19:30

AS

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Niedawno Xavi podczas konferencji prasowej zwrócił uwagę na niespodziewany problem niektórych piłkarzy Barcelony. Zdaniem trenera konieczny jest powrót do utraconego modelu gry, ponieważ zaskakujący może być fakt, że część graczy nie rozumie gry pozycyjnej. Jak podaje dziennik AS, szkoleniowiec obwinia o to Pepa Segurę.

Wiele osób dopatrywało się winy Ronalda Koemana lub wcześniejszych trenerów, przez których Barça miała utracić swój znak rozpoznawczy. Xavi jest ponoć jednak zdania, że największe szkody wyrządził Pep Segura, który w latach 2017-19 był menedżerem generalnym i skierował rozwój klubu na inne tory, stawiając warunki fizyczne wyżej od talentu. Hiszpan trafił na Camp Nou z Liverpoolu i nie rozumiał metodologii Barcelony, wprowadził więc wiele zmian za zgodą ówczesnego wiceprezydenta ds. sportowych Jordiego Mestre.

Od odejścia Pepa Segury minęło 2,5 roku, ale Barcelona wciąż stara się odbudować to, co stracono przez jego działania. Władzę otrzymał Paco Seiru.lo, który stara się powrócić do dawnej filozofii. Po zatrudnieniu Xaviego wyeliminowano ostatnich zwolenników podejścia Segury, w tym także dyrektora sportowego Ramona Planesa. Jordi Cruyff wraz z obecnym trenerem starają się przywrócić dawny model, ale na efekty, co oczywiste, trzeba będzie trochę poczekać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szawi to jak Kaczyński, ino by wszystkich rozliczał, a efektów jego rządów jak nie było tak nie ma.

@Elczupakabra jesteś normalny ? Miesiąc dopiero tu jest.

@Elczupakabra Też tak myśle, nie mam pojęcia dlaczego nie zdobył jeszcze mistrza Hiszpanii :-)

@bysiu82 miesiąc jest a do rozlicAnia pierwszy. Wypisz wymaluj Kaczyński

@Elczupakabra odpowiem Ci jak w dowcipie: "ślepy gówno widzi"

@Muhitos dokładnie, a szawi nawet smrodu nie czuje. To może przez covida

@Elczupakabra Głupi or głupi? Nie odpowiadaj.

@Sulimo nie będę wchodził w Twoje rozterki egzystencjalne. Aczkolwiek masz bardzo niska samoocene
« Powrót do wszystkich komentarzy