AS: Cierpliwość kibiców wobec Frenkiego i Dembélé wyczerpuje się

Julia Cicha

19 grudnia 2021, 19:00

AS

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Jednym z najlepszych sposobów na oszacowanie bieżącej formy danego piłkarza jest spojrzenie na to, jak reagują na niego trybuny. Jak zauważa dziennik AS, fani Barcelony zaczynają już powoli tracić cierpliwość wobec dwóch zawodników.

Wczorajszy mecz z Elche na żywo oglądało nieco ponad 40 tysięcy kibiców. Doping był żywiołowy, ale przynajmniej dwóch graczy nie było najlepiej przyjmowanych przez fanów. Mowa o Frenkiem de Jongu i Ousmane’ie Dembélé. Najgłośniej wygwizdany został Holender w momencie, gdy Xavi zdecydował się go zmienić. Dało się też usłyszeć niewielkie oklaski, ale faktem jest, że po raz pierwszy kibice tak negatywnie zareagowali na pomocnika, który dotąd był bardzo lubiany. W ostatnich meczach Frenkie spisywał się jednak znacznie poniżej oczekiwań, a ofiarowany mu kredyt zaufania zaczął się zmniejszać.

Podobnie wygląda sytuacja Ousmane’a Dembélé, choć w jego przypadku reprymenda była mniejsza. Po nieobecności spowodowanej kontuzją Francuz wrócił do gry i wiele dawał drużynie, ale do tej pory nie przekłada się to na gole ani asysty. Według ASa gwizdy w jego kierunku były wyrazem desperacji wywołanej niekorzystnym wynikiem. W tym czasie skrzydłowy często tracił piłki i w pewnym momencie cierpliwość wobec niego się wyczerpała. Nie pomaga także jego sytuacja kontraktowa, ponieważ wciąż nie wiadomo, czy przedłuży on umowę z Barçą.

Całkowicie przeciwne reakcje wzbudzał Gavi, którego fani kochają. 17-latek grał bardzo dobrze, a nawet strzelił gola. W pewnym momencie trybuny zaczęły nawet skandować jego imię. Po spotkaniu chwalili go zresztą również koledzy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może nie prezentują się najelpiej, ale gwizdać na własnych piłkarzy to jest duża przesada...
« Powrót do wszystkich komentarzy