Ideal: Alex Collado jest już w Grenadzie i niedługo podpisze kontrakt

Julia Cicha

19 grudnia 2021, 13:00

AS

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Wydaje się już niemal pewnie, że Alex Collado do końca sezonu będzie grał w Granadzie. Skrzydłowy odejdzie tam na wypożyczenie, a wczoraj pojawił się już w Grenadzie, poznał nowych kolegów oraz trenera. Jak podaje dziennik Ideal, Hiszpan czeka już tylko na rozwiązanie ostatnich kwestii formalnych.

9 grudnia Barça poinformowała w mediach społecznościowych o wypożyczeniu Collado, co spotkało się ze zdziwieniem Granady, ponieważ negocjacje wciąż trwały i nie były jeszcze domknięte z powodów finansowych. Andaluzyjczycy postawili nawet ultimatum w kwestii dojścia do porozumienia. Teraz wydaje się, że brakuje już tylko podpisu i Collado ostatecznie trafi do Granady do czerwca 2022 roku.

Ideal podaje też, że Granada chce zawrzeć w umowie opcję kupna skrzydłowego oraz pewne korzyści w przypadku sprzedaży gracza. Tak czy inaczej Collado będzie mógł już od poniedziałku trenować z kolegami, a na debiut będzie musiał poczekać do 2 stycznia i starcia z Elche. Po pół roku bez gry taka szansa jest mu bardzo potrzebna. Przypomnijmy, że ostatecznie zawodnik nie został zarejestrowany ani w pierwszym zespole Barçy, ani w rezerwach, przez co jego sytuacja była bardzo trudna. Alex jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących wychowanków katalońskiego klubu i niewykluczone, że będzie w nim jeszcze miał jakąś przyszłość.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Ideal podaje też, że Granada chce zawrzeć w umowie opcję kupna skrzydłowego oraz pewne korzyści w przypadku sprzedaży gracza". Jakie korzyści w przypadku sprzedaży nie swojego gracza może mieć Granada? :D

@KrwawiaceoczyVEB Dokładnie, nie dość ze maja dobrego gracza co może im pomoc jeśli się dobrze wpasuje do gry to jeszcze hajs za sprzedaż wypożyczonego do nich gracza XDD

@KrwawiaceoczyVEB pomysl ze 3 sekundy....
1. Granada chce zawrzeć w umowie opcję kupna skrzydłowego
2. Zostaje ich zawodnikiem
3. pewne korzyści w przypadku sprzedaży gracza:
A) Jezeli sprzedadza jako ich zawodnika to nie musza placic % od sprzedania
lub
B)Jak barca go sprzeda po okresie wypozyczenia - % za to ze gral u nich i sie "wypromowal".

@Szklaner To B to jest bezsensowne. To nie ma nic wspólnego :)

@azysko Chwila, chwila. Barça też niejako jest pod ścianą, bo jak ktoś tak jak Granada nie weźmie go teraz na wypożyczenie, to zostanie mu co najwyżej gra w FIFĘ na konsoli z Ousmanem. Granada też może stawiać warunki.

@KrwawiaceoczyVEB jest jak najbardziej sensowne skoro to w Granadzie zacząłby grać i tam by zbudował markę lub część marki pod swój przyszły transfer.
« Powrót do wszystkich komentarzy