Barcelona - Elche: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

18 grudnia 2021, 21:44

50 komentarzy

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

3:2

Herb FC Barcelona

Elche CF

ECF

  • Ferran Jutglà 16'
  • Gavi 19'
  • Nicolás González 85'
  • 62' Tete Morente 
  • 63' Pere Milla 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Elche zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: to jest Gavi proszę Państwa 

Plusów dzisiaj było sporo. Bardzo dobrze pokazał się Jutglà, który nie tylko strzelił ważną bramkę, ale też dochodził do sytuacji z dużą łatwością, grając głównie z pierwszej piłki. Na skrzydłach nieźle zaprezentowali się także Abde i Dembélé, a autorem decydującego trafienia był Nico. Prawdziwą gwiazdą w dzisiejszym spotkaniu był jednak Gavi, który zdobył ładną bramkę po akcji indywidualnej i wypracował gola na 3:2. Gol i asysta to jednak tylko te najbardziej wymierne efekty gry młodego Hiszpana. Gavi ciężko pracował przez pełne 90 minut, przemierzając ponad 13 km i utrzymując 97% skuteczność podań. Jeżeli będzie się tak regularnie prezentował, a Frenkie, Nico i Pedri również zanotują progres, to Barcelona może mieć silny środek pola bez żadnych dodatkowych transferów.

Najgorsze: błędy, błędy, błędy

Spokojne 2:0 i znaczna przewaga w środku pola - w takiej sytuacji Barcelona powinna „zabić” mecz, spokojnie rozgrywając i bez zbędnego ryzyka szukając trzeciego gola. Niestety gospodarze w kilku kolejnych akcjach dopuszczali do strat i nie potrafili się odpowiednio zorganizować w obronie, co w efekcie dało rywalom dwa gole. Zawiódł dziś zwłaszcza niekwestionowany lider obrony Barcelony w tym sezonie - Ronald Araujo, który popełnił przynajmniej dwa błędy przy akcjach bramkowych rywali. Po raz kolejny zawiodła jednak koncentracja, co jest o tyle niepokojące, że w taki sposób można stracić punkty z każdym zespołem. A ekipa Xaviego nie ma już prawa głupio tracić punktów, jeżeli poważnie myśli o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Omijając temat stary bramek to lenglet/Alba bardzo często skrajnie wspierali prawa strona bo araujo zostawiał bardzo dużo miejsca....
Inne drużyny atakują większą ilością pilkarzy i napewno z tego były by bramki. Bardzo źle ustawiony w defemsywie, dużo fatalnych podań oraz trzymanie się skrajnie prawej strony boiska.....
Eh szkoda patrzeć że jedyny pewny obrońca zagrał taki piach....

@Reden tylko on nie jest prawym obrońca.

@MajkiYB grali na 3 środkowych obrońców przecież......
Mam nadzieję że nie muszę Ci tłumaczyć tej pozycji.
Jako prawo nożny oraz najszybszy z obrońców on powinien być półprawym stoperem.

@Reden półprawy stoper to nadal nie prawy obrońca. Powinien zabezpieczać wracającego wahadłowego, jeżeli by taką rolę ktoś w tym meczu spełniał, Dembele wracał, ale to nie monster defensywny, więc ciężko o obwinianie Araujo, skoro widac było, że to nie jego pozycja.

@MajkiYB nie ważne czy ktoś grą na swojej ulubionej pozycji czy nie. Jeżeli grasz na danej pozycji to masz się wywiązać z swoich obowiązków. Od początku meczu widzialem u niego błędy w ustawieniu przez co bardzo dużo miejsca zostawiał. Też często pędził z piłka przy Lini zamiast ja oddać. Więc to nie tak że dembele mu mało pomagał jak sam siebie na minę wprowadzał.

Pełne uznanie dla jego talentu ale ten mecz w jego wykonaniu to taki poziom elektrycznego Miguenezy.

A pomo y od Erica Lengleta czy nawet samego Alby dostawał aż za dużo.
Przy akcjach rywali czasem było widać że piłkarze musieli dopomagać araujo i zejść z swojej pozycji.....
Bardzo niemądrze grał w tym meczu.
Oby jak najmniej takich spotkań i będzie bardzo dobrze.

@Reden jasne, nie był to jego najlepszy mecz, ale troszkę idąc takim tokiem myślenia, że ma wywiązywać się ze swoich obowiązków tam gdzie gra, to wrzucmy Ibre na skrzydło, ma tam mierzyć się szybkościowo z danym zawodnikiem i wrzucać piłkę. Jasne, spróbuje, ale jak to wyjdzie? Po to gracze grają na danych pozycjach, aby.. na nich grać, zagrał jak zagrał, nie nadaje się tam najlepiej, zapychają nim dziurę i to trzeba powiedzieć otwarcie, nie ma dymu bez ognia, a ogień jest tym, że nie mamy dobrego nominalnego prawego obrońcy.

@MajkiYB Ale dalej nie rozumiesz jego pozycji. Facet jest nominalnie prawym środkowym obroncą a grał na tej pozycji w formacji z 3 NIE BYŁ W TYM MECZU PRAWYM OBROŃCĄ.
Czyli grał na swojej pozycji.
A odnośnie twojej argumebtacji:
Nikt nie wymagał od niego bramek, podań ani magicznych biegów.
Miał być stabilny w obronie, podawać do najbliższego.
On popełniał błędy takie jak środkowy obrońca. Źle to rozumiesz i się myslisz.
Facet grał na swojej pozycji ale grał totalnie fatalnie. Źle ustawienie i jeszcze gorsze decyzję.....

@MajkiYB a jeżeli nie widziałeś meczu to że Alba grał nie oznacza że grał na lewej obronie....
Alba grał jakoś so/sp w tym meczu ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy