Jagoba Arrasate: Spotkanie będzie otwarte w obie strony, musimy grać pressingiem

Julia Cicha

12 grudnia 2021, 12:04

Marca

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Osasuny Jagoba Arrasate odpowiedział na pytania dziennikarzy przed dzisiejszym starciem z Barceloną i podkreślił, że mimo złej passy pokonanie rywala jest możliwe.

- To dla nas ważny mecz. Mamy szansę zdobyć punkty i tego się trzymamy. Musimy poprawić naszą grę, w ostatnich kolejkach nie prezentowaliśmy się tak, jak chcemy. Musimy dobrze grać i rywalizować, by mieć szansę.

- Możemy wyprzedzić Barcelonę w tabeli, ale to tylko anegdota. Chcemy wygrać, by przerwać złą passę. Mielibyśmy 24 punkty i awansowalibyśmy w tabeli. Musimy bardziej skupić się na zadaniu, a konsekwencją będą punkty. Barça to wciąż zespół z bardzo dobrymi piłkarzami. Potrzebuje czasu, by znów rządzić w lidze i w Europie. Szanujemy jednak naszego przeciwnika i musimy zrobić wszystko bardzo dobrze.

- W niektórych meczach dobrze rywalizowaliśmy, ale nasza gra nie była już dobra. Trzeba odzyskać radość i pokazać większą odwagę, byśmy zobaczyli taką Osasunę, jakiej wszyscy chcemy.

- Spodziewam się dziś takiej Barçy jak 15 dni temu z Villarrealem, gdy wygrała 3:1 na bardzo trudnym terenie. To prawda, że ma wielu nieobecnych, ale dalej jest bardzo dobra. Szanujemy ją. Jest za wcześnie, by wyciągać wnioski i porównywać Barcelonę Koemana do Barcelony Xaviego. Obaj nie mieli dostępnych wszystkich graczy, by zbudować drużynę, którą chcą.

- Nie wiem, czy wygrana jest obowiązkiem, ale na pewno szansą. Zawsze mamy potrzebę odnoszenia zwycięstw, ważne jest, by to czuć, dzięki temu daje się z siebie to, co najlepsze. W lidze nie ma łatwych meczów, ale nie ma też niemożliwych.

- Martwimy się. Musimy poprawić się oczywiście u siebie. Możemy grać lepiej, to najkrótsza droga do wygranej. Musimy sprawić, by Barcelona nie czuła się wygodnie. Oznacza to wysoki pressing i duży wysiłek, który może mieć konsekwencje. Trzeba też atakować. Spotkanie będzie otwarte w obie strony, 16 naszych piłkarzy, którzy zagrają, będzie bardzo ważnych.

- El Sadar jest w świetnym stanie jak na deszcze, które padały ostatnio w Pampelunie. Mamy hybrydową murawę. Nie będzie żadnych wymówek.

REKLAMA

Poleć artykuł