Mundo Deportivo: Klub przeanalizuje sytuację wszystkich zawodników w kadrze

Maciej Łoś

11 grudnia 2021, 16:00

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Kryzys sportowy FC Barcelony i bardzo słaba forma wielu zawodników sprawiły, że klub zamierza przyjrzeć się każdemu z nich z osobna, by ocenić ich przydatność zespołowi w przyszłości.

Do tej pory w kadrze Barcelony znajdowali się piłkarze nietykalni, czyli tacy, których klub na pewno nie chciałby się pozbyć. Obecny kryzys pierwszej drużyny doprowadził do tego, że dyrekcja musi się przyjrzeć szczegółowo każdemu z zawodników i przeanalizować ich sytuację. Barça nadal musi zmniejszać wydatki na pensje, dlatego ci, którzy zarabiają najwięcej i nie prezentują zadowalającego poziomu, będą wystawieni na sprzedaż.

Jednymi z nietykalnych byli do tej pory Marc-André ter Stegen oraz Frenkie de Jong. Jeszcze kilka sezonów temu Niemiec był kluczową postacią i nikt nie wyobrażał sobie, żeby mógł odejść. Tymczasem od dłuższego czasu jego forma jest daleka od optymalnej. W wyraźnie słabszej dyspozycji jest także Holender. Klub zamierza wziąć pod lupę ich grę. Nie oznacza to, że na pewno zostaną wystawieni na sprzedaż. Nadal cieszą się zaufaniem dyrekcji, ale dyrektorzy oczekują, że ze strony tych zawodników nastąpi reakcja i poprawa formy.

To samo tyczy się pozostałych piłkarzy w kadrze. Klub przeanalizuje nie tylko ich formę, ale także to, czy ich gra jest adekwatna do wpływu na budżet. Dyrekcja będzie przyglądać się graczom do końca sezonu. Ewentualne decyzje na temat przyszłości poszczególnych zawodników zostaną podjęte przed rozpoczęciem letniego okna transferowego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby przyjrzeć sie formie naszych graczy w nieco dłuższej perspektywie to żaden nie prezentuje równej wysokiej formy przez dłuższy czas. Owszem niektórzy maja przebłyski ale literalnie żaden nie prezentuje wysokiej formy co mecz lub choćby przez dłuższy czas. Cos u nas jest z przygotowaniem i treningiem mocno nie tak. Nadal ilosc talentu w kadrze jest spora ale to sie kompletnie nie przekłada na gre. Smutne.

A może tak posadzić Matsa na lawke bo teraz to jest zbyt pewny siebie i wie ze jak będzie zdrowy to będzie grał.

Nie rozumiem komentarzy , ze na rynku obecnie nie ma odpowiednich bramkarzy i ze ciężko znaleść kogoś kto dobrze gra nogami. Odpowiem tak : bramkarz przede wszystkim ma bronić później łapać i celnie rozpoczynać grę ( wyrzut , wykop, podanie) Na dzien dzisiejszy nasz bramkarz nie wybrania prostych strzałów , a jego wyprowadzanie gry i podania są często pod nogi rywali lub w taki sektor boiska ze zaraz jest z tego ciepło pod nasza bramka! Ja osobiście wolalbym kogoś kto łapie nie możliwe do obrony strzały nawet gdyby mial posyłać rakiety na walke w powietrzu …może nasi piłkarze zaczęli by sila rzeczy walczyć o piłkę.

Ciekawo kto miał by zastąpić MATSA ?

Rozumiem. Z analizy wychodzi, że Stagen słabo broni, więc zgodnie z zaufaniem dyrektorów zostaje na kolejny sezon i zostanie poproszony o lepszą formę.
Super prognoza na kolejny sezon, uwielbiam wyprzedaże i rewolucje w Barcelonie.

analiza powinna być od zawsze

analizę to mogliby zacząć od człapaka Busquetsa i również szybkiego Pique

Ktoś wie kiedy zakończyła się analiza po poprzedniej katastrofie? Bo nie zauważyłem wyciągniętych wniosków :)

Taka analiza, to powinna być robiona minimum raz w roku. Najlepiej według mnie, żeby robiono takie dwie: przed sezonem i w połowie sezonu.