Joan Laporta: Jestem fanem Dembélé, dla mnie jest lepszy od Mbappe

Julia Cicha

3 grudnia 2021, 12:00

MD, Sport, AS, TV3

105 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta był dziś rano gościem programu „Els Matins” na TV3 i odniósł się do najgorętszych tematów dotyczących klubu, takich jak odejście Messiego, przedłużenie umowy z Dembélé czy transfery.

Messi: Chciałbym sprostować swoje słowa. W jednym programie radiowym zapytano mnie, czy zostałby, gdyby grał za darmo. Nie wiem, czy byłoby to możliwe, ale zakładam, że tak. Powiedziałem więc, że mogłoby tak być. Nigdy nie prosiłem go o grę za darmo, a on ma tu rację, jest najlepszym piłkarzem na świecie. Wiedzieliśmy, że otrzymał dobrą ofertę, to byłoby absurdalne. Taka propozycja musiałaby wyjść od niego, nie ode mnie. Nigdy nie powiedziałem mu o grze za darmo, powstała polemika, która od początku jest fałszywa.

Ricard Pruna: Jego przyjście jest już pewne, nie zapłaciliśmy żadnej klauzuli.

Ansu Fati: Chce zagrać z Bayernem, ale muszą zdecydować lekarze. Powiedzieli mi, że będzie o to trudno.

Superliga: Projekt dalej istnieje. UEFA nie chce przestać organizować Ligi Mistrzów. Kluby chcą rządzić swoimi rozgrywkami, bo to my mamy obowiązek płacenia piłkarzom. Możemy sami regulować wiele przychodów bez UEFA zabierającej 25%. Poza tym istnieje prawo do konkurencji, UEFA nie może go naruszyć. Wielkie kluby miały taki pomysł, drużyny z Anglii odeszły z powodu presji politycznej. Teraz chcą wrócić. Nam udało się zapewnić, że nie będą to zamknięte rozgrywki. Jesteśmy w stanie zorganizować najbardziej atrakcyjne rozgrywki na świecie.

Title rights Camp Nou: Mamy pięć ofert, chcemy zarobić około 30-40 mln euro na sezon. Chcemy wyciągnąć z tego jak najwięcej, zazwyczaj są to umowy na 5, 10, ewentualnie 20 lat. Negocjujemy, by był to jak najkrótszy okres, bo naszym zdaniem to najlepsza opcja.

Sponsor na koszulkach: Negocjujemy, by zamknąć temat pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, bo Nike potrzebuje czasu na produkcję koszulek. Mamy dobre relacje z Rakutenem, ale inne firmy oferują więcej pieniędzy.

Dembélé: Chcemy, żeby został, on też tego chce. Mamy bardzo dobre relacje, dla nas to wspaniały piłkarz. Takie sytuacje wymagają negocjacji, agenci chcą tego, co najlepsze dla gracza. Czasem daję im do zrozumienia, że najlepsze nie są tylko pieniądze. Jestem fanem Dembélé, moim zdaniem jest lepszy od Mbappe.

Transfery: Postaramy się wzmocnić zimą, jeśli trener o to poprosi. Zrobił to, ale nie mamy na razie limitu płac. Jeśli go nie uzyskamy, nie będziemy mogli nikogo sprowadzić. Dajmy pracować dyrektorowi ds. futbolu.

Ferran Torres: To piłkarz jak wielu innych, których obserwuje dyrekcja sportowa. Zobaczymy, jak pójdzie.

Złota Piłka: Nie rozmawiałem z Messim w Paryżu. Byłem dumny i szczęśliwy, gdy dostał Złotą Piłkę. Zasługuje na nią, a zdobył ją połowicznie za grę w Barcelonie. Klub musi mieć dobre relacje z najlepszym zawodnikiem w historii. Szanuję jego stanowisko, Barça zawsze wyciągnie do niego rękę, on wie, że to jego dom. Powiedział, że chce wrócić. Chciałbym, by tak się stało, np. jako dyrektor sportowy, co sam powiedział. Zawsze dobrze, gdy wracają osoby, które uczyniły Barçę wielką, jak Xavi czy Guardiola.

Wybory: Socios wiedzieli, na co głosowali. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, by Messi został. Mieliśmy już porozumienie, ale nie udało się, bo LaLiga go nie zaakceptowała. To wszystko zmieniło.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z tym o Dembele ale kłamie ja pier****.
« Powrót do wszystkich komentarzy