Sport: Barcelona kontaktuje się z Chelsea ws. jej napastników

Dariusz Maruszczak

1 grudnia 2021, 10:30

Sport, Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona rozważa różne opcje w celu wzmocnienia swojego ataku, a jej zainteresowanie w tym kontekście wzbudzają m.in. piłkarze Chelsea. Jak donosi Sport, doszło do nowych kontaktów Blaugrany z angielskim klubem ws. Timo Wernera i Hakima Ziyecha.

Zgodnie z tymi informacjami Chelsea wykazała całkowitą otwartość na rozmowę o odejściu obu zawodników przy akceptowalnych dla Barcelony kwestiach finansowych, choć dziennik nie precyzuje, na jakich warunkach operacja miałaby zostać przeprowadzona. Można jednak zakładać, że chodzi o ewentualne wypożyczenie, ponieważ Sport uważa, że klub ze Stamford Bridge wydaje się gotów opłacać część pensji piłkarzy. Do pierwszych kontaktów doszło już w październiku, a opcja z Ziyechem najbardziej pasowała obu stronom.

Według dziennika również sami gracze The Blues są gotowi na odejście, aby grać częściej. Zarówno Ziyech (775 minut na murawie), jak i Werner (687) nie są pierwszymi wyborami Thomasa Tuchela, choć obaj nieoczekiwanie znaleźli się w wyjściowym składzie Chelsea na mecz z Manchesterem United. Sport podsumowuje, że Barça może w każdej chwili aktywować jedną z tych operacji, jeśli nie uda jej się zrealizować innych celów.

Tymczasem Mundo Deportivo podaje nowe informacje ws. Ferrana Torresa, dość odmienne od tego, co pisały na ten temat inne gazety. Różnica w stanowiskach Barcelony i Manchesteru City ma wcale nie być tak duża, a oba kluby są coraz bliżej ustalenia warunków operacji. Na Camp Nou jest wręcz optymizm co do pozyskania Hiszpana już w styczniu po aprobacie Pepa Guardioli i dojściu do porozumienia z zawodnikiem. Według dziennika The Citizens zgodzą się na transfer, jeśli uzyskają za Torresa większą kwotę niż zainwestowane w niego 23 miliony euro (+12 mln zmiennych). Z drugiej strony różnie można interpretować słowa Guardioli: „nasi gracze nie odejdą za darmo”, a wcześniej oczekiwania City szacowano na około 70 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Werner nie powinien być brany pod uwagę, wole dużo bardziej tego Cabrala niż jego, ale Ziyech to konkretna propozycja na skrzydło, pytanie tylko kogo wybierzemy, moim zdaniem najbardziej pasuje do nas Torres i myślę że tylko jeden skrzydłowy powinien zostać sprowadzony, bo musimy przesunąć Depaya na bok, ponieważ na środku póki co nie wygląda to dobrze.

nie można ogarnąć Adeyemiego?

Bardzo ciekawe. Mamy jednego dobrego obrońcę (gramy na czterech), ale poszukujemy cały czas zawodników ofensywnych...

Żaden z nich to nie jest 9 w stylu Suareza - Torres gra na fałszywej 9/podwieszonym napastniku, Ziyechowi to bliżej do skrzydłowego, z kolei Werner to napastnik nastawiony na grę z kontry i pojedynki biegowe, kiepsko radzący sobie z grą tyłem do bramki i grą kombinacyjną (nie bez powodu Tuchel ściągnął Lukaku).

Byle nie Werner.
konto usunięte

Podkresle raz jeszcze po co te półśrodki?
Odpuścić wszytkich patrz przykład Martin ,Ldj i inni .
Skupić się na Halandzie który będzie napastnikiem na lata tak sama jak nasza pomoc i obrona .Trzeba się pozbyć szrotu z wysokimi pensjami i tych na których Xavi nie będzie stawiał i się znajdzie kasa.

Pytanie kto bardziej był by przydatny dla Xaviego
Torres czy Ziyech? Zważywszy jak Dembaty odejdzie to Torresa raczej na szpicy nie ustawimy
Wcześniej Werner nie był profilem napastnika jaki pasuje do Barcy ( dlatego nie próbowali go ściągnąć)

Dobrze czytać takie newsy, wygląda na to że kto by to nie był, ale w zimie przyjdzie prawdziwy napastnik.