Mundo Deportivo: Borussia Dortmund i Sevilla pytają o młodego obrońcę Barcelony

Dariusz Maruszczak

1 grudnia 2021, 17:30

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie tylko Diego Almeida z grona młodych obrońców Barcelony wzbudza zainteresowanie dużych europejskich klubów. Mundo Deportivo pisze dziś w tym kontekście o sytuacji zawodnika rezerw Miki Marmola.

20-latek znalazł się na celowniku takich drużyn jak Borussia Dortmund czy Sevilla, które śledzą rozwój piłkarza i pytały już o jego sytuację. Dla obu tych klubów pozyskanie Marmola mogłoby stanowić dobrą okazję rynkową. Obrońca już latem miał oferty z takich hiszpańskich zespołów jak Getafe czy Mallorca, a także od Celticu Glasgow. Wyciągnięcie gracza z Barcelony nie musi być jednak wcale łatwe, ponieważ kataloński klub zdaje sobie sprawę z jego talentu.

Według Mundo Deportivo Marmol jest jednym z najbardziej lubianych przez Xaviego środkowych obrońców. 20-latek miał być obserwowany przez współpracowników szkoleniowca jeszcze przed powrotem byłego pomocnika do klubu. Co prawda Marmol do tej pory nie zadebiutował w Barcelonie, ale Xavi ma wiązać z nim przyszłość. Tym bardziej, że notowania innych lewonożnych stoperów Clementa Lengleta i Samuela Umtitiego nie są najwyższe w ostatnich miesiącach. Wychowanek Blaugrany ma za to już pięć występów w reprezentacji Hiszpanii do lat 20.

Marmol na razie musi zadowolić się występami w Barcelonie B, gdzie jest jednak bardzo ważną postacią. Już w poprzednim sezonie był obok drugiego utalentowanego obrońcy Arnau Comasa najczęściej grającym piłkarzem rezerw. W obecnej kampanii Marmol jest już bezkonkurencyjny, ponieważ wziął udział we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Ponadto poprzednie rozgrywki pokazały, że w razie konieczności może być ustawiony także na lewej obronie. Wkrótce Barça będzie musiała zająć się przedłużeniem kontraktu Marmola, ponieważ obecna umowa obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

17 latek jak coś
Komentarz usunięty przez użytkownika

Mamy w rezerwach 20 letniego utalentowanego, lewonożnego stopera a wciąż wpuszczamy Lengleta ??

Skoro pytają to musi vyc coś na rzeczy

Może okazać się zastępcą Alby