Sky Sports: Barcelona złożyła już ofertę za Karima Adeyemiego

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2021, 13:25

Sky Sports, Sport, COPE

57 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W toku spekulacji transferowych dotyczących poszukiwań przez Barcelonę nowego napastnika konkretne doniesienia przedstawił Sky Sports
  • Zgodnie z tymi informacjami Barça złożyła już ofertę za Karima Adeyemiego
  • Katalończycy mogą mieć problemy z pozyskaniem Ferrana Torresa czy Daniego Olmo

Do Red Bulla Lipsk miała wpłynąć propozycja opiewająca na 40 milionów euro. Barcelona uważa Adeyemiego za piłkarza potrafiącego robić różnicę w pojedynkach jeden na jeden, mogącego też dostarczyć zespołowi niezbędnych bramek. Jednak nie tylko Barça interesuje się 19-latkiem. Według Sky Sports Borussia Dortmund złożyła Austriakom niższą ofertę wynoszącą 35 milionów euro, ale chce zapewnić zawodnikowi wyższą pensję niż Barcelona. Nie można też zapominać o aktywności PSG, które miało spotkać się w połowie miesiąca z agentem napastnika. Barcelona również zaliczyła kilka spotkań z przedstawicielem Adeyemiego, a próbowała pozyskać 19-latka już w 2019 roku, ale Red Bull Salzburg nie wyraził zgody na jego sprzedaż. Na razie nie wiadomo, jaka będzie reakcja austriackiego klubu na ostatnią propozycję.

Adeyemi ma bardzo dobry sezon, a w 25 spotkaniach strzelił 15 goli i dołożył do tego dwie asysty. Trzy z tych trafień zanotował w spotkaniach Ligi Mistrzów, gdzie potwierdził swoje zdolności. Powołanie do reprezentacji Niemiec też nie przyszło przypadkowo. Ponadto Adeyemi jest zawodnikiem młodym, który mógłby dobrze wpasować się w budowę nowej drużyny.

Barcelona interesuje się także Ferranem Torresem i Danim Olmo, ale negocjacje z zespołami tych zawodników mogą być wyjątkowo trudne ze względu na koszty operacji. Jak podaje Sport, Barça nie chce przeznaczać na pierwszego z wymienionych więcej niż 40 milionów, w dodatku płatnych dopiero latem. Dziennik w tej sytuacji ocenia pozyskanie Torresa w styczniu jako niewykonalne. Klub liczył na przekonanie Manchesteru City poprzez dojście do porozumienia z samym piłkarzem, ale Anglicy nie chcą obniżać ceny 21-latka. Nie są również na razie zainteresowani Philippe Coutinho.

Sport donosi też, że operacja związana z Danim Olmo utknęła w martwym punkcie, choć w tym tygodniu ma dojść do spotkania z przedstawicielem zawodnika. 23-latek znalazł się również na celowniku Manchesteru City, na wypadek, gdyby jeden z ofensywnych graczy miał odejść z klubu. Helena Condis z Cadena COPE dodaje, że Barcelona nie może myśleć o transferach, dopóki nie sprzeda któregoś z piłkarzy mających wysokie zarobki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wolę Adeyemi niż Olmo

@KibicBarcy84 ale to dwie różne pozycje...
« Powrót do wszystkich komentarzy