Esport3: Barcelona spróbuje zatrzymać młodą gwiazdę przed zakusami PSG

Dariusz Maruszczak

30 listopada 2021, 10:50

Esport3

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Niedawno informowaliśmy, że PSG jest zainteresowane utalentowanym obrońcą Barcelony Diego Almeidą. Dziś Esport3 donosi, że kataloński klub zamierza temu przeciwdziałać.

Nazwisko Almeidy jest coraz częściej wymieniane w mediach głównego nurtu. Popularność 17-latka wzrasta, a niedawno otrzymał on powołanie do reprezentacji Ekwadoru na towarzyski mecz z Salwadorem, choć do tej pory nie grał w futbolu seniorskim, a na szczeblu drużyn narodowych występował w hiszpańskich młodzieżówkach. Almeida pojawił się na celowniku także europejskich klubów. W Esport3 poinformowano, że PSG już przedstawiło mu propozycję opiewającą na 200 tysięcy euro rocznie, co w znaczny sposób zwiększyłoby jego uposażenie. Warto podkreślić, że agentem Almeidy jest Rodrigo Messi (brat Leo). Zgodnie z tymi doniesieniami paryżanie mieli mu przekazać zamiar zapłaty Barcelonie klauzuli za wyszkolenie zawodnika. Almeida otrzymał też rzekomo ofertę z Bayeru Leverkusen, a wcześniej mówiło się w jego kontekście również o klubach z Włoch i z Francji.

Barcelona zamierza temu przeciwdziałać i zaproponowała 17-latkowi kolejną umowę, która ma sprawić, że nie będzie on zerkał w stronę innych klubów. Barça ma nawet rozważyć możliwość udziału Almeidy w następnym presezonie pierwszego zespołu. Xavi zresztą zaprosił go na jeden z treningów drużyny. Według Esport3 Almeida zawsze chciał odnieść sukces w Barcelonie, ale już wiele razy taki slogan był powtarzany w przypadku młodych zawodników, którzy później niekoniecznie zostawali na Camp Nou.

Almeida jest środkowym obrońcą, ale Blaugrana uważa, że może rozwijać się na pozycji prawego defensora. 17-latek zagrał nawet w tej roli w ostatnim pojedynku juvenilu A. Zobaczymy, czy Barcelonie uda się go zatrzymać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

17 lat ciężko wróżyć

artykuł jest o Messim tak :D? haha

mam nadzieję że po tym jak Leo odszedł do szejków, to pogonimy przy okazji jego braciszka który już niejednokrotnie mieszał u młodych zawodników.

Jednym słowem rodzinie Messich już dziękujemy

Myślę że nie ma co przesadnie się martwić. Z tego co czytałem bardzo chciał zadebiutować w Barcelonie. Sama Barcelona też wie że musi się troszczyć o młodych więc łatwo ich nie wypuści. Poza tym w Barcelonie może dostać szansę debiutu już niedługo a w PSG na środku obrony czy na prawej obronie to on by sobie nie pograł za bardzo.

Ktoś go widział w akcji?