Statystyki potwierdzają, że Barcelona nie kontrolowała meczu z Villarrealem

28 listopada 2021, 14:30

Mundo Deportivo, LaLiga

30 komentarzy

W wygranym 3:1 wyjazdowym meczu ligowym z Villarrealem FC Barcelona miała przewagę na boisku przez pierwsze 20 minut, ale później, mimo korzystnego wyniku, nie kontrolowała przebiegu wydarzeń. Jasno pokazują to statystyki.

W spotkaniu na Estadio de la Ceramica FC Barcelona wykonała 408 podań, a Villarreal - 412. Gospodarze byli również lepsi pod kątem posiadania piłki - 50,6% do 49,4%. Jeszcze w pierwszej części gry Blaugrana częściej utrzymywała się przy piłce, dokładnie przez 51,9% czasu, ale po przerwie to już podopieczni Unaia Emery'ego przez większość czasu kontrolowali futbolówkę (53,4% do 46,6%).

Istotna jest również statystyka, która mówi o tym, że piłkarze Villarrealu celniej podawali piłkę przez cały mecz. Skuteczność ich podań wynosiła 84%. W przypadku podopiecznych Xaviego było to 81,1%.

Uwagę po meczu Villarreal - Barcelona zwraca też uwagę duża liczba piłek straconych przez Érica Garcíę (13) i Jordiego Albę (17), a także Abde Ezzalzouliego (15). Kataloński lewy obrońca zrekompensował to nieco ośmioma odbiorami (tyle samo co Sergio Busquets i o jeden więcej niż Gerard Piqué i Ronald Araujo). Abde odebrał trzy piłki, a szczególnie wymowne jest to, że jedynym piłkarzem Barcelony, który nie zanotował żadnego odbioru, był Éric García.

Łącznie w trakcie meczu z Villarrealem zawodnicy Barcelony zanotowali 123 straty, tylko o trzy mniej niż gospodarze. To podopieczni Unaia Emery'ego oddali jednak więcej strzałów - po siedem w pierwszej i drugiej połowie, ale tylko dwa celne. Barça uderzała na bramkę przeciwników cztery razy do przerwy i osiem razy po zmianie stron.

Warto również wymienić fakt, że Ousmane Dembélé rozegrał wczoraj 24 minuty, tyle samo co z Benficą, ale otrzymał od kolegów jedynie sześć piłek (przy 27 we wtorek). Dwa razy zagrywał do niego Frenkie de Jong, a po razie Nico González, Éric García, Ronald Araujo i Sergio Busquets. Ogólnie pomocnicy FC Barcelony wczoraj brali udział w grze zdecydowanie rzadziej niż we wtorkowym starciu w Lidze Mistrzów. Sergio Busquets interweniował 51 razy (111 z Benficą), Frenkie de Jong - 30 razy (86), Nico González - 43 razy (83), a Gavi - 38 razy (62). W meczu z Benficą Barça zaliczyła łącznie 861 kontaktów z piłką, a w spotkaniu z Villarrealem już tylko 573.

Czepiać się Erica o brak odbiorów w tym meczu to szczyt hipokryzji, kto zna się na piłce ten wie, że skoro był plastrem dla jakiegoś zawodnika to nie brał udziału w meczu tak jakby.. On będzie rozliczany z tego ile razy piłkę dostał gracz do którego był przyklejony..

Eric Garcia? Top xD

Ja będę zadowolony, jeżeli w tym sezonie wszystkie mecze wyjazdowe zostaną wygrane, w podobnym stylu jak wczoraj. Dokładając też do tego wczorajszą dramaturgię wydarzeń.

Na końcu i tak liczy się wynik a nie styl.
Co mnie obchodzi to że graliśmy w porządku jak potem tracimy punkty, z jakimiś ogórkami.

Skoro Barca nie kontrolowała meczu to Villarreal kontrolował? Jeśli tak to słabo bo stracił trzy bramki..

Kiedy Xavi przywdzieje trykot i zacznie trenować z boiska ? Miałby asystenta obok siebie Alvesininio.

Wolę tak. Ile mieliśmy meczów że kontrolowaliśmy spotkanie i przegrywaliśmy.

Zwycięzców się nie ocenia!
VISCA BARCELONA❤️

A mi sie to podoba. Draznilo mnie od jakiegos czasu, ze barca musi grac po barcelonsku, mimo ze nie przekladalo sie to na wyniki. Zadawalem pytanie: czemu by nie pograc na kontry, nie oddac troche inicjatywy, skoro mamy do czynienia z autobusem/murem, wyciągnąć przeciwnika. Ciekawe czy to bylo intencjonalne, a moze taktycznie zostal zjedzony xavi. W kazdym razie udalo sie i moze w tym szalenstwie jest metoda

Teraz brukowce będą się czepiać że wygrała Barcelona!

Przez tego Garcie to jeszcze nie raz bedziemy wstrzymywacboddech hak kiedys przy Valdesie albo Oleguerze.

Uffffff a myslalem, ze mnie oczy mylily.

Wygrali ? Wygrali. Na h*j drążyć temat. Będą mieli okazję do poprawy za tydzień.

Zwykły wyrównany mecz, czego oczekwialiście ze my tym składem bedziemy miec 80% posiadania?
a no tak z Xavim juz 3 mecze i 3 tyg treningów według LR powinnismy juz miec gotowego samograja

"Uwagę po meczu Villarreal - Barcelona zwraca też uwagę duża liczba piłek straconych..."
Chciałem wam zwrócić uwagę na to

Tu gdzieś zawaliła taktyka. Xavi chyba przekombinował. Poza tym widać że mentalnie jeszcze są na takie mecze nieprzygotowani. Gdy pod koniec meczu nabrali trochę luzu potrafili grać zupełnie inna piłkę.