Barcelona zgodna - zamierza postawić na Ferrana Torresa

Julia Cicha

27 listopada 2021, 17:30

Sport, MD

44 komentarze

Fot. Getty Images

Od wczoraj napływają kolejne informacje na temat zainteresowania Barcelony Ferranem Torresem. W Manchesterze przebywali dyrektor generalny Ferran Reverter i dyrektor ds. sportu Mateu Alemany, a media podają kolejne szczegóły rozmów oraz aktualizują na bieżąco sytuację.

Według Mundo Deportivo i Sportu Barça zamierza bardzo postarać się o sprowadzenie napastnika. Zależy jej na kupnie, a nie na wypożyczeniu, już zimą. Pod uwagę może zostać też wzięte wypożyczenie z obowiązkiem kupna po sezonie. Jasne jest, że drużyna potrzebuje wzmocnienia ataku. Po przejrzeniu możliwości rynkowych Mateu Alemany przekazał Xaviemu nazwisko Torresa, którego zna jeszcze z Valencii. Trener miał odpowiedzieć, że jeśli istnieje jakaś szansa na jego kupno, to trzeba próbować. Ferran ma zaledwie 21 lat, więc może jeszcze się rozwinąć, a i tak gra już w reprezentacji Hiszpanii. Nie bez znaczenia jest także fakt, że jest on w stanie grać na środku ataku, co zdarzało mu się pod wodzą Luisa Enrique i Pepa Guardioli.

Barcelona jest więc zgodna co do chęci kupienia młodego Hiszpana. On sam miał wyrazić już zgodę na transfer, a nawet poprosić o to Guardiolę. Ten miał się zgodzić, jeśli tylko kluby dojdą między sobą do porozumienia. Na razie kwota, o której mówią media, to około 50 mln euro.

Przypomnijmy, że Torres przeszedł z Valencii do City w 2020 roku za 23 mln +12 mln euro zmiennych. Jego dobra forma sprawiła jednak, że jego wartość rynkowa wzrosła. W samej reprezentacji napastnik strzelił 12 goli w 22 meczach. W Barcelonie mógłby być liderem ataku, a w Manchesterze musi rywalizować w tym aspekcie ze starszymi Sterlingiem, De Bruyne, Mahrezem czy Bernardem Silvą. Na Camp Nou wziąłby na siebie większą odpowiedzialność.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lepiej na niego niz na przyglupa Stirlinga.
Jednak 50 mln to duzo.

@El dominatoredominatoredomddominatoredominatoredo e no Sterling nie jest taki zły

@Pablo81 ooookej…..
« Powrót do wszystkich komentarzy